МЗС України назвало «неприпустимою поступкою» повернення Росії в ПАРЄ
Міністерство закордонних справ України розкритикувало повернення всіх прав російській делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, назвавши це рішення «неприпустимою поступкою» Москві.
Про це йдеться в коментарі МЗС.
У відомстві нагадали, що Росії повернули права в ПАРЄ за відсутності жодних конструктивних кроків з боку РФ, невиконання Москвою взятих на себе зобов’язань та резолюції ПАРЄ, схваленою у відповідь на російську агресію проти України.
«Те, що відбулося сьогодні в ПАРЄ, є свідченням відходу від задекларованих стандартів, принципів та цінностей Ради Європи внаслідок безпрецедентного тиску й фінансового шантажу з боку Російської Федерації», — йдеться у повідомленні.
У МЗС зазначили, що низка країн з одного боку наголошує на необхідності припинити російську агресію, а з іншого йде на поступки Москві.
Відомство наголошує — повернення Росії означає послаблення ролі ПАРЄ в європейській політиці та втрату авторитету асамблеї.
«Незважаючи не те, що сьогодні ми стали свідками поразки європейського парламентаризму, моральна перемога залишається за тими країнами, які не підтримали руйнівні рішення в Раді Європи. Це були саме ті країни, які у своїй нещодавній історії або були окуповані СРСР, або сьогодні потерпають від російської окупаційної влади, яка продовжує здійснювати агресію і вбивати їхніх громадян», — заявили в МЗС.
Нагадаємо, члени ПАРЄ проголосували за повернення російської делегації до асамблеї.
Представники Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Туреччини, Ісландії, Кіпру та Азербайджану в повному складі підтримали повернення Росії до ПАРЄ.
Українська делегація допускає призупинення участі в ПАРЄ через повернення Росії.
Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. Також Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року.