МЗС закликало українців виїхати з Росії та утриматися від поїздок туди

Міністерство закордонних справ закликає українців негайно покинути територію Росії на тлі визнання РФ самопроголошених «Л/ДНР».

Про це йдеться у заяві МЗС.

Також українцям рекомендують утриматися від будь-яких поїздок до Росії. МЗС пояснює це тим, що на тлі посилення російської агресії проти України у дипломатів можуть бути обмежені можливості в наданні консульської допомоги на території РФ.

Також МЗС попереджає, що нехтування рекомендаціями значно ускладнить захист українців у РФ. Контакти українських дипустанов:

  • Посольство України в Російській Федерації (тел.: +7 919 768 77 96; електронна пошта: emb_ru@mfa.gov.ua, consul_ru@mfa.gov.ua).
  • Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі (тел.: +7 921 304 05 72; електронна пошта: gc_rus@mfa.gov.ua).
  • Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону (тел.: +7 918 587 99 93; електронна пошта: gc_rur@mfa.gov.ua).
  • Консульство України в Єкатеринбурзі (тел.: +7 953 0000207; електронна пошта: gc_rue@mfa.gov.ua).
  • Консульство України в Новосибірську (тел.: +7 913 379 12 93; електронна пошта: gc_nov@mfa.gov.ua).

Нагадаємо, напередодні МЗС Росії заявило, що РФ евакуює своїх дипломатів з України — нібито через «погрози фізичної розправи». Сьогодні, 23 лютого, Росія вже почала евакуацію персоналу своїх дипломатичних представництв.

Що передувало?

21 лютого президент РФ Володимир Путін підписав укази про визнання «ЛНР» та «ДНР» і доручив ввести на ці окуповані території України російські війська для «підтримки миру». Уже 22 лютого Держдума РФ та «парламенти» самопроголошених «республік» «ратифікували» договори про співпрацю. Договори уклали на 10 років з автоматичним їх продовженням на п'ять років.

Після такого рішення низка країн — Велика Британія, США, Канада, Австралія, ЄС — запровадили санкції щодо декількох російських банків, російських олігархів та депутатів Держдуми.

А з 17 лютого в зоні бойових дій на Донбасі значно збільшилася кількість обстрілів. Бойовики за добу десятки разів порушують режим «тиші» (а 19 лютого була понад сотня порушень), водночас заявляючи про «атаку» з українського боку.

У ЗСУ наголошують, що відкривають вогонь лише у тих випадках, коли дії окупаційної влади загрожують життю та здоров'ю українських бійців і мирних громадян.