На 4 травня заплановані чотири місця евакуації людей з Маріуполя до Запоріжжя

На сьогодні, 4 травня, за підтримки ООН та Червоного Хреста планується декілька локацій для посадки людей в евакуаційну колону, яка виїде з Маріуполя.

Графік евакуації оприлюднила віцепрем'єрка Ірина Верещук.

Якщо дозволить безпекова ситуація, у середу 4 травня планується евакуація з таких точок:

  • Маріуполь (біля торгового центру «Порт Сіті») — 08:00;
  • Луначарське кільце (біля Бердянська) — 10:00;
  • Токмак — 15:00;
  • Василівка — 16:00.

Як заявляла Верещук 3 травня, Україна вже третю добу утримує відкритим гуманітарний коридор, завдяки якому люди можуть виїхати з Маріуполя та інших населених пунктів біля нього. За її словами, Україна має план, як продовжувати евакуацію людей з Маріуполя, де залишаються десятки тисяч дітей та літніх людей, але немає ліків, води та зв'язку.

Що передувало?

Евакуація цивільних людей з «Азовсталі» у Маріуполі почалася 1 травня. Тоді виїхала перша група приблизно зі 100 людей. Серед евакуйованих — жінки, діти та літні люди. Евакуацію провели за підтримки ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Також 2 травня виїхали люди з інших районів Маріуполя. Зазначимо, 30 квітня в росії заявили також про евакуацію 25 людей із території заводу та ще десятка людей із будинків поруч, але де вони перебувають зараз, невідомо.

Заступник командира полку «Азов» капітан Святослав Паламар («Калина») 30 квітня підтверджував, що українські військові передали на евакуацію з Маріуполя 20 цивільних, яких мають доправити до Запоріжжя.

А 3 травня до Запоріжжя приїхала перша група цивільних українців, яким 1 травня вдалося залишити «Азовсталь» гуманітарним коридором. Перед приїздом евакуйованих Верещук розповіла, що з Маріуполя прямують 156 людей, проте не уточнила, чи йдеться лише про людей з «Азовсталі».

Заблокований Маріуполь

Наразі місто фактично знищене російськими військовими. Частину мешканців примусово вивозять на територію невизнаної «ДНР» або до росії, у них забирають українські документи й відправляють у так звані фільтраційні табори. За попередніми оцінками, загинули 20 тисяч маріупольців.

На заводі «Азовсталь» залишаються заблокованими українські захисники, а також низка цивільних.

У росії заявляли, що вирішили взяти «Азовсталь» в облогу, а не штурмувати завод. Однак після цього вони продовжували постійне бомбардування підприємства та навіть намагаються його штурмувати. Крім того, рф регулярно без домовленостей з Україною оголошує про нібито гуманітарні коридори для цивільних, але обстріли все одно тривають.