На Азовському морі загинули приблизно 476 тисяч риб, переважно у дамбах
У прибережній смузі Білосарайської затоки Азовського моря державні інспектори виявили загибель бичка—мартовика. Збитки державі оцінюють у приблизно 90,5 мільйона гривень.
Про це повідомляє Азовський рибоохоронний патруль.
Загибель риб інспектори виявили 13 березня 2021 року, коли обстежували прибережну смугу затоки Азовського моря від села Куликівське Запорізької області до міста Бердянськ.
Найбільше скупчення загиблих риб помітили в прибережних захисних спорудах — дамбах. Експерти розрахували збитки, заподіяні рибному господарству України, на підставі Акту обстеження прибережної смуги.
Згідно з розрахунками, загинули 467 тисяч риб. Матеріали обстеження передадуть правоохоронцям для подальших дій.
Азовське басейнове управління Державного агентства рибного господарства просить усіх рибалок бути відповідальними та дотримуватися правил рибальства.
«Якщо ви стали свідком порушення або замору риби, просимо невідкладно повідомляти за номерами цілодобової телефонної «гарячої лінії»: (06153) 3-63-91 (Бердянськ), (095) 034-39-98 (Генічеськ), (098) 343-55-32 (Маріуполь)», — додають у патрулі.
У чому причина?
Поки що незрозуміло, однак інспекція має розібратися. Пов’язано це може бути, наприклад, із забрудненням води. Так, у квітні минулого року в Баранівці (Житомирська область) виявляли масову загибель риби.
Тоді фахівці провели лабораторні дослідження та довели, що це сталася через потрапляння хімічних речовин у Случ із річки Хомора, що бере початок у Хмельницькій області. А через місяць, у травні, там само знову сталася загибель риби: 500 особин верховодки та 100 — карася.