На «Батьківщину-мати» встановили тризуб

Зранку 6 серпня на монументі «Батьківщина—мати» в Києві замість демонтованого радянського герба встановили український герб.

Світлини з тризубом публікують українські ЗМІ, зокрема «Українська правда» та «Суспільне».

Як указує УП, тризуб доставили до монумента ввечері 5 серпня. Однак через неможливість закріпити герб у темний період доби монтажні роботи перенесли на ранок.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Сьогодні зранку, 6 серпня, роботи зі встановлення герба на «Батьківщину-мати» були завершені. Після встановлення тризуба над щитом здійняли український прапор.

До закріплення тризуба на щиті залучили команду українських альпіністів, указує «Суспільне». Наступним етапом роботи буде зварювання.

«Тризуб Батьківщини»

У липні 2022 року в «Дії» завершилось ініційоване Міністерством культури опитування стосовно того, що робити з радянським гербом на щиті монумента «Батьківщина-мати» в Києві. У ньому взяли участь майже 800 тисяч українців, 85% опитаних виступили за заміну серпа й молота тризубом.

Після цього міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що демонтаж герба СРСР може розпочатись у 2023 році. Посадовець обіцяв, що все зроблять за законом.

У липні 2023 року Державна інспекція архітектури та містобудування України видала дозвіл на заміну радянського герба.

Ткаченко зазначив, що вартість проєкту становитиме 28 мільйонів гривень. За його словами, це значно менше, ніж прораховували раніше. Гроші зібрали виключно від великого бізнесу, не беручи з бюджету.

Так, сам тризуб планували виготовити з двох типів металу: нержавіючої сталі Метінвесту завтовшки 1,7 мм і сталі закордонного виробництва завтовшки 1,5 мм. Про це повідомили на сайті Групи Метінвест.

Та згодом у Мінкульті повідомили, що сталь, яку надав металургійний комбінат «Запоріжсталь» для виготовлення частини «Тризуба Батьківщини», не відповідає технічним вимогам. Тому символ вирішили виготовити з європейського металу. На вартості проєкту це ніяк не відобразиться, запевнили у відомстві.

Водночас у «Запоріжсталі» не погодилися з висновками Мінкульту. Підприємство наголосило, що готове провести незалежну експертизу щодо якості сталі.