На базі «Енергоатому» створили кризовий штаб для реагування у разі надзвичайної ситуації на ЗАЕС
На базі держпідприємства «Енергоатом» створили кризовий штаб, куди увійшли представники різних міністерств, структур та відомств. Їх можуть залучити у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної із захопленою Запорізькою АЕС.
Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко, пише «Укрінформ».
«Ми створили кризовий штаб на базі "Енергоатому". Є відповідні процедури того, як він функціонує. До цього штабу залучене широке коло міністерств, відомств, установ, там відбувається повна координація. Він працює 24/7 і в режимі онлайн, ми моніторимо ситуацію навколо ЗАЕС», — сказав міністр.
Так, 17 серпня до Запорізької області приїхав глава МВС України Денис Монастирський. Він розповів, що до штабу увійшли всі сили рятувальників, поліцейських та представників місцевої влади, які будуть реагувати відповідно до загрози.
Сам Монастирський приїхав, щоб оцінити ситуацію, перевірити сили та засоби для реагування на можливі ситуації щодо ЗАЕС.
Він розповів, що зараз вже розроблені плани та сценарії щодо можливої потреби порятунку людей, їх активізували та перевірили.
Яка ситуація зараз на ЗАЕС?
«Енергоатом» повідомляв, що станом на 08:00 17 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Періодичні обстріли станції російськими військами з РСЗВ спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції.
5 серпня внаслідок атаки російських військових на Запорізьку АЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист і один із трьох активних енергоблоків тепер відключений. Під час обстрілів серйозно пошкоджені азотно-киснева станція, об'єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека.
6 серпня через обстріл загарбниками ЗАЕС пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика Сухе сховище відпрацьованого ядерного паливаССВЯП ЗАЕС.
11 серпня окупанти обстріляли пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС і призначену для її захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції. А 13 серпня пошкоджень зазнав відкритий розподільчий пристрій 750 кВ (ВРП-750).
Український персонал станції продовжує працювати та докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.
«Енергоатом» наголошує: оскільки дії окупантів на ЗАЕС передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається. Зараз Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб української енергосистеми.