На деокупованій Херсонщині поліція виявила катівні, а журналісти показали ймовірні масові поховання

Правоохоронці почали виявляти на звільненій частині Херсонщини так звані катівні, в яких окупанти, ймовірно, утримували українців. А журналісти «Радіо Свобода» виявили в Херсоні сліди ймовірних масових поховань.

Про катівні повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в етері телемарафону.

«Ми спостерігаємо традиційну картину для деокупованих територій: на території поліцейських управлінь широко використовувалися так звані катівні, людей тримали в абсолютно нелюдських умовах, розстрілювалися гуманітарні конвої. Я вже мовчу про десятки майнових злочинів окупантів проти мирного населення», — розповів Єнін.

За його словами, поліція працює над документуванням воєнних злочинів: уже відкрито понад 50 кримінальних проваджень.

Єнін зазначив, що найближчими днями, коли дозволить безпекова ситуація, працівників ЗМІ допустять до знайдених катівень.

Водночас кореспонденти «Радіо Свобода» виявили сліди ймовірних масових поховань на міському кладовищі в Херсоні. На деяких могилах є дати смерті: кінець лютого — початок березня 2022-го. Скільки саме людей там поховано, наразі невідомо.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

На запитання про наявність на Херсонщині таких масових поховань, як у Бучі та Ізюмі, Єнін сказав, що про це ще зарано говорити, «але, за звичною практикою, щойно ми встановлюємо місця масових поховань, то відразу робимо все можливе для ідентифікації тіл і належного документування воєнних злочинів».

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що на Херсонщині російська армія «лишила після себе такі ж звірства, як і в інших регіонах нашої країни, куди змогла зайти». Він наголосив, що Україна знайде і притягне до відповідальності кожного причетного.

Ситуація на Херсонщині

Станом на 13 листопада українські військові деокупували на правому березі Дніпра 179 населених пунктів на понад 4,5 тисячі квадратних кілометрів. Після відступу російсько-окупаційні війська підірвали мости через Дніпро, аби завадити Силам оборони просуватися далі. Також війська рф залишили частину своєї техніки.

У Херсон повернулися та відновили свою роботу представники ОВА, поліції та Служби безпеки України. Поліцейські проводять там стабілізаційні заходи. Навколо міста й на території Херсона виставили блокпости, до кінця розмінування в'їзд та виїзд із міста буде обмежено.

В Херсоні та Снігурівці Миколаївської області 13 листопада вже відновили роботу мобільного зв'язку: там поки працює LTE від «Київстару». У деокупованій частині Херсонщини відновлюють газопостачання.

Також у Херсоні запроваджують комендантську годину, яка діятиме з 17:00 до 08:00. Мешканців деокупованих населених пунктів закликають виїхати в безпечніші регіони через великий ризик обстрілів, а людей, які вже виїхали, не поспішати повертатися, доки не будуть завершені стабілізаційні заходи.