На Дніпропетровщині обласного ексвійськкома підозрюють у незаконному збагаченні

Колишньому керівнику Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Анатолію Пікалу оголосили підозру в незаконному збагаченні. Йому загрожує до 10 років ув'язнення.

Про це повідомив Офіс генпрокурора.

За даними слідства, у власності підозрюваного та його родини виявили майно, вартість якого значно перевищує їхні законні доходи. Згідно з висновком Національного агентства з питань запобігання корупції, за півтора року великої війни ексвійськком набув активів на понад 8,8 млн грн.

Наразі підозрюваному вручили клопотання про тримання під вартою. Йому оголосили підозру за ч. 1 ст. 368-5 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає ув’язнення від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до 3 років.

Раніше в Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що планують завершити перевірки працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки до початку жовтня. Зазначають, що більшість військкомів є доброчесними, і лише окремі посадовці зловживають службовим становищем.

Перевірка військкомів

В Україні триває перевірка діяльності та способу життя працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Вона розпочалася після викриття незаконного збагачення колишнього керівника Одеського регіонального центру комплектування Євгена Борисова.

Правоохоронці сформували базу, до якої ввійшли 1800 керівників та заступників керівників ТЦК.

Однак у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) розповіли, що провести перевірки абсолютно всіх складно. Тому вони застосовують «ризикоорієнтований підхід» і дивляться насамперед на регіони, які, на думку агентства, мають найбільші ризики.

Згодом президент України Володимир Зеленський заявив, що попередні результати перевірки очільників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки — «невтішні».

В Офісі генерального прокурора зазначили, що правоохоронці розпочали досудове розслідування щодо територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в 11 областях. За даними слідства, вони організовували ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.