На Донеччині звільнений поліціянт перейшов до окупантів. Йому повідомили про підозру за колабораціонізм
На Донеччині повідомили про підозру колишньому поліцейському, який добровільно прийшов працювати на російських окупантів. Йому загрожує до 15 років за ґратами.
Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.
За даними слідства, житель села Малоянисоль добровільно та публічно заявив про співпрацю з окупантами 17 березня 2022 року, після того, як збройні сили рф та підконтрольні формування тимчасово захопили частину населених пунктів Маріупольського району.
До того, у грудні 2021 року, чоловіка звільнили з органів поліції України. За матеріалами Донецького управління департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції, він обійняв псевдопосаду в незаконному правоохоронному органі ㅡ так званому Мангуському РВВС МВС «ДНР».
Чоловіку заочно повідомили про підозру в добровільному обійманні посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкція цієї статті передбачає від 12 до 15 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до 15 років з конфіскацією майна чи без неї.
Нагадаємо, у березні народні депутати України ухвалили закон щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність. До цього поняття входять:
- публічне заперечення збройної агресії проти України;
- встановлення та утвердження тимчасової окупації території України;
- публічні заклики до підтримки дій окупантів, співпраці з державою-агресором та невизнання державного суверенітету України;
- добровільне обіймання «посад» в окупаційній владі;
- пропаганда в навчальних закладах;
- передання матеріальних ресурсів бойовикам та військовим агресора на окупованих територіях;
- участь в організації та проведенні, заклики до проведення незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території;
- «інформаційна співпраця» з державою-агресором та окупантами.
26 березня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про посилення відповідальності за колабораціонізм. У ньому депутати пропонують запровадити відповідальність за пособництво державі-агресору.