На Гаїті звільнили всіх американських місіонерів, яких викрали два місяці тому

На Гаїті звільнили 12 американських християнських місіонерів, яких ще у жовтні викрало злочинне угруповання 400 Mawozo.

Про це повідомив міністр юстиції Гаїті Берто Дорсе, пише CNN.

Перших двох із 17 викрадених місіонерів звільнили 21 листопада. Через два тижні звільнили ще трьох, а 16 грудня — решту 12 місіонерів.

За словами джерела CNN в силах безпеки Гаїті, місіонерів знайшли місцеві жителі, які доправили їх у місцевий відділок поліції, неподалік від підконтрольної угрупованню території.

Звільнена група пройшла медичний огляд, постраждалі виглядали худими. Місіонери прилетіли до США 16 грудня рейсом берегової охорони.

Що відомо про викрадення?

Озброєні люди 16 жовтня викрали 17 місіонерів християнського служіння допомоги, серед яких були 16 американців та 1 канадець. Це відбулося недалеко від столиці Порт-о-Пренс, коли група поверталася з відвідування дитячого будинку на свою домашню базу.

Нині колишній міністр юстиції Гаїті Ліст Квітель казав, що угруповання 400 Mawozo спершу вимагало викуп за заручників в один мільйон доларів. За даними CNN, викуп сплатили, але не уряд США. Точна сума невідома, але джерело CNN каже, що вона була набагато меншою, ніж вимагали злочинці.

Речник Держдепартаменту США зазначив, що відомство продовжує надавати «належну» допомогу місіонерам та їхнім сім'ям, і подякував гаїтянським та міжнародним партнерам «за допомогу у сприянні їхньому безпечному звільненню».

Республіка Гаїті є однією з найбідніших у світі й вважається однією з найбільш корумпованих країн за даними рейтингу Transparency International.

Викрадення людей з метою отримання викупу у країні широко поширені й часто неперебірливі — спрямовані на багатих і бідних. За даними місцевої правозахисної організації CARDH, зростання злочинності викликана політичною нестабільністю в країні.

Зокрема, кількість викрадень зросла після липневого вбивства президента Жовенеля Моїза. Група 400 Mawozo, як зазначається, особливо відома груповими викраденнями.

Автор: Маркіян Климковецький