На Харківщині закладам освіти дозволили відновити офлайн-навчання, але за наявності укриттів
У Харківській області закладам освіти дозволили відновити традиційне офлайн—навчання. Але обов’язкова умова — наявність спеціалізованого укриття.
Про це повідомляється на сайті Харківської обласної військової адміністрації.
Рішення ухвалили на засіданні Ради оборони області 7 липня. Воно поширюється на заклади дошкільної, шкільної, фахової, передвищої та вищої освіти.
«Наголошую, наявність спеціальних укриттів, що відповідають вимогам Державні будівельні нормиДБН, готовність системи оповіщення, визначення шляхів евакуації, створення запасів води та медикаментів, проведення уроків безпеки щодо дій у разі повітряної тривоги є обовʼязковою вимогою. Безпека людей — перш за все!» — зазначив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов.
В ОДА додали, що засновники закладів освіти та їхні керівники мають визначити формат навчання за умови реалізації всіх цих заходів безпеки.
У червні міський голова Харкова Ігор Терехов в етері телемаратону заявив, що на обладнання бомбосховищ та укриттів у школах місто виділило 49 мільйонів гривень.
Як зазначається на сайті Харківської ОВА, у 2022/2023 навчальному році в області дистанційно навчалися 240 998 школярів.
Якими мають бути укриття у школах?
У липні 2022 року Міністерство освіти і науки опублікувало повний перелік рекомендацій щодо організації укриттів, що його розробила Державна служба з надзвичайних ситуацій.
Насамперед укриття мають розміщуватись у підвальному (підземному) приміщенні, на цокольному чи на першому поверсі навчального закладу. Якщо на першому поверсі — то лише за умови забезпечення огороджувальними будівельними конструкціями.
Важливо, щоб укриття розташовувалось у складі основної будівлі школи або в безпосередній близькості до закладу (до 100 м).
Вони мають забезпечуватися електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації. За відсутності водопостачання та каналізації, укриття мають бути обладнані окремими приміщення для встановлення виносних баків.