На Харківському марафоні знепритомнів і помер учасник забігу

На Харківському марафоні знепритомнів і помер учасник забігу Євген Колєров.

Про це йдеться у повідомленні організаторів забігу.

Колєров біг на дистанції 21,1 км, а потім знепритомнів. Представник організатора забігу намагався допомогти чоловіку та викликав швидку допомогу. Але вже у лікарні Євген помер. Організатори марафону планують надати матеріальну допомогу сім'ї померлого.

Що це за марафон?

Міжнародний марафон у Харкові проводиться щороку у квітні, однак цього разу його перенесли на жовтень через пандемію коронавірусу. Оновлений маршрут пролягав не через центральні вулиці міста, а Лісопарком і велодоріжкою. У міськраді Харкова повідомили, що траса марафону була сертифікована, там працювала охорона та медики.

Цього року у марафоні взяли участь 3 тисячі бігунів з різних міст України та світу. Для порівняння у 2019 році їх було приблизно 11 тисяч, багато хто приїздив з Німеччини, Кенії, Словаччини, Великобританії, Нідерландів, Франції та США.

Чи часто бігуни помирають на марафонах?

Вірогідність померти на марафоні завжди є. Наприклад, у червні 2020 року під час марафону «Ультра-Трейл Куяльник» в Одеській області від інсульту загинула українка Катерина Катющева. Вона загубилася у пустелі Куяльницького лиману та провела там 8 годин без води.

Зупинка серця під час марафону стає причиною смерті навіть досвідчених бігунів. Британські фахівці підрахували, що на 80 тисяч марафонців стається одна смерть. На фініші смерть настає менш ніж у третині випадків, основна кількість смертей припадає на проміжок між дистанціями 9 і 41 км.

За даними канадських дослідників, середній вік бігунів, які постраждали від зупинки серця, — 42 роки. Смерті й серцеві напади частіше відбуваються на марафонах, ніж на півмарафонах, а у випад зупинки серця помирають 7 з 10 бігунів.