На Херсонщині під час розмінування загинув один сапер, ще 4 поранені — Зеленський
Під час розмінування звільненої частини Херсонщини загинув один сапер і ще четверо зазнали поранень.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 13 листопада.
«Прошу, будь ласка, не забувайте, що ситуація в Херсонській області все ще дуже небезпечна. Передусім це міни. На жаль, загинув один із наших саперів, ще четверо зазнали поранень, проводячи розмінування», — сказав він.
Президент звернувся до херсонців із проханням бути дуже обережними й негайно повідомляти рятувальникам про всі знайдені небезпечні предмети.
Після деокупації правобережжя Херсонщини піротехніки почали роботи з розмінування територій. У ДСНС повідомляли, що «роботи залишається дуже багато», оскільки окупанти залишили після себе велику кількість мін, нерозірваних снарядів та інших небезпечних предметів.
Президент Володимир Зеленський 10 листопада заявив, що розмінування потребують приблизно 170 тисяч квадратних кілометрів території України.
Ситуація на Херсонщині
Станом на 13 листопада українські військові деокупували на правому березі Дніпра 179 населених пунктів на понад 4,5 тисячі квадратних кілометрів. Після відступу російсько-окупаційні війська підірвали мости через Дніпро, аби завадити Силам оборони просуватися далі. Також війська рф залишили частину своєї техніки.
У Херсон повернулися та відновили свою роботу представники ОВА, поліції та Служби безпеки України. Поліцейські проводять там стабілізаційні заходи. Навколо міста й на території Херсона виставили блокпости, до кінця розмінування в'їзд та виїзд із міста буде обмежено.
В Херсоні та Снігурівці Миколаївської області 13 листопада вже відновили роботу мобільного зв'язку: там поки працює LTE від «Київстару». У деокупованій частині Херсонщини відновлюють газопостачання.
Також у Херсоні запроваджують комендантську годину, яка діятиме з 17:00 до 08:00. Мешканців деокупованих населених пунктів закликають виїхати в безпечніші регіони через великий ризик обстрілів, а людей, які вже виїхали, не поспішати повертатися, доки не будуть завершені стабілізаційні заходи.