На Камчатці — найсильніший за 60 років попелопад після виверження вулкана. Людей просять залишатися вдома
Після виверження вулкана Шивелуч — найпівнічнішого активного вулкана Камчатки — на півострові зафіксували найсильніший за останні 60 років попелопад.
Про це повідомляють російські ЗМІ.
Виверження вулкана Шивелуч відбулося в ніч проти 11 квітня. Йому присвоїли найвищий — «червоний» код авіаційної небезпеки, а вулканічний попіл накрив найближчі селища.
Директор Інституту вулканології та сейсмології рф Олексій Озеров заявив, що висота викиду попелу становила від 15 до 20 кілометрів.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.В інституті заявили, що розпечені потоки від вулкана можуть просунутися до 20 км і перекрити автотрасу Петропавловськ-Камчатський — Усть-Камчатськ.
У міністерстві надзвичайних ситуацій росії повідомили, що хмара попелу від Шивелуча поширилася на 500 км і може досягти Петропавловська-Камчатського.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.У селищі Ключі, яке розташоване лише за 47 кілометрів від Шивелуча, попелопад став найсильнішим за 60 років. Висота шару попелу становить приблизно 8-10 см.
МНС росії рекомендувало місцевим не виходити надвір без потреби. До селища виїхали рятувальники з партією захисних масок. Усі лікарні та амбулаторії в районі переведено на цілодобовий режим роботи.
Голова Усть-Камчатського муніципального району запропонував перевести школярів Ключів та іншого населеного пункту на дистанційне навчання на 10 днів. Він повідомив, що до Ключів доправили цистерни з водою та замовили ще по 5 тонн питної води для селищ.
«Росавіація» повідомила, що тримає на контролі авіаперельоти Камчаткою. Екіпажам указано враховувати виверження вулкана, відстежувати метеодані.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Перед виверженням Шивелуча стовп попелу на висоту до 5 км над рівнем моря викинув вулкан Безіменний — один із найактивніших вулканів світу, який розташовується на Камчатці, приблизно за 40 км від селища Ключі. Для нього встановлювали «оранжевий» код небезпеки.