На Київщину приїхала комісія ООН із розслідування воєнних злочинів росії
Київську область відвідала незалежна міжнародна комісія Організації Обʼєднаних Націй із розслідування воєнних злочинів. Її представники обговорювали з українцями механізми документування воєнних злочинів росіян та фактів порушення окупантами прав людини.
Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба.
Представники комісії зустрілися з Кулебою, а також із керівником поліції Київської області Андрієм Нєбитовим, головним слідчим Київщини Віктором Луговим та ірпінською владою.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.«Вдячні міжнародній спільноті за їхню роботу, адже притягнення росії до відповідальності за вчинене в Україні — наш спільний обов’язок», — зазначив Кулеба.
Він додав, що в Київській області вже знайшли тіла понад 1300 цивільних жителів, яких вбили російські окупанти. Посадовець розповідає, що ця кількість збільшується, оскільки території все ще розчищають від завалів зруйнованих будинків.
Візит комісії ООН в Україну
Загалом незалежна міжнародна комісія ООН із розслідування порушень воєнних злочинів росії має перебувати в Україні з 7 по 16 червня. Це перша їхня місія в нашій країні.
Уповноважені запланували відвідати декілька міст в Україні (зокрема Львів, Київ, Харків та Суми) та отримати інформацію з перших вуст про ймовірні порушення та зловживання правами людини чи порушення міжнародного гуманітарного права. Також вони зустрінуться з постраждалими, свідками та переселенцями.
У першій місії візьмуть участь три комісари: голова Ерік Мозе, а також Жасминка Джумхур і Пабло де Грайфф. Вони також зустрінуться з представниками українського уряду, громадянського суспільства та агентств ООН, щоб обговорити ситуацію в країні.
На завершення своєї місії комісари 15 червня проведуть пресконференцію. Звіти про свою діяльність Генеральній Асамблеї вони представлять у жовтні 2022 року, а Раді ООН з прав людини — у березні 2023-го.
Більше про комісію
Комісія ООН з розслідування воєнних злочинів в Україні є незалежним органом, уповноваженим Радою ООН з прав людини, серед іншого, розслідувати всі ймовірні порушення та зловживання прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права в контексті повномасштабного вторгнення росії.
Уповноважені мають встановити факти, обставини та першопричини будь-яких порушень і зловживань, а також зібрати та проаналізувати докази таких порушень.