На конкурсі «Птах року» в Новій Зеландії з відривом перемагає кажан (ссавець). Ще б пак: його підтримує уряд країни

Уперше за 16—річну історію конкурсу «Птах року» в Новій Зеландії перемогу здобуває не птах, а ссавець — довгохвостий кажан. Його участь у голосуванні дозволили цьогоріч як виняток, щоб привернути увагу до цього рідкісного виду.

Про це повідомляє The Guardian.

Про включення кажана до переліку учасників конкурсу «Птах року» організатори — організація Forest & Bird — повідомили на початку жовтня. Таке рішення вони тоді пояснили бажанням привернути увагу до цих тварин, кожен вид яких перебуває під загрозою.

А втім, перебування єдиного за історію «Птаха року» ссавця серед конкурсантів розкритикували. Лунали думки, що це підриває ідею конкурсу і що включення до нього довгокрилого кажана якось пов’язане зі звинуваченнями цих тварин у походженні COVID-19.

Організатори це заперечують і кажуть: довгохвостий кажан став учасником конкурсу «Птах року» як виняток. Вони хочуть привернути увагу до його вразливого становища, зокрема з урахуванням того, що більшість людей і гадки не має про існування виду.

Голосування на конкурсі відкрите і триває до 31 жовтня. За словами речниці Forest & Bird Лори Кіоун, з-поміж понад 33 тисяч голосів більшість віддали саме довгохвостому кажанові. «Він перемагає з великим відривом», — наголосила Кіоун.

На другому місці — папуга какапо, який не вміє літати й захищається від хижаків, прикидаючись кущем. Він, до слова, став володарем титулу «Птах року» у 2020 році. Трійку лідерів замикає папуга кеа, відомий тим, що любить красти речі туристів.

Ймовірно, лідерство кажана на конкурсі «Птах року» можна пояснити і його підтримкою з боку міністерства довкілля, про що відомство оголосило 26 жовтня. А втім, у Forest & Bird кажуть, що до кінця голосування ситуація ще може змінитися.

Конкурс «Птах року» в Новій Зеландії сприймають доволі серйозно: голоси за учасників змагань збирають у соцмережах, окремі з них фігурують у рекламних кампаніях. Стежать і за вкиданням голосів.

Скажімо, у 2020 році організатори виявили, що за плямистого ківі надійшли 1,5 тисячі голосів з однієї ІР-адреси — шахраїв викрили, а птаха позбавили цих голосів. А роком раніше зафіксували кількасот голосів із Росії: спершу це назвали втручанням у голосування, але потім їх визнали законними й зарахували.

Змагання птахів Нової Зеландії має на меті привернути увагу до їхніх проблем: 80% місцевих видів перебувають під загрозою вимирання через скорочення ареалу проживання, зміни клімату, завезених хижаків, діяльність людини тощо.