На кордоні України з Румунією можуть з'явитися нові пункти пропуску ㅡ представники країн готуються провести консультації

Міністри закордонних справ України та Румунії Дмитро Кулеба та Богдан Ауреску провели переговори у Бухаресті, де домовились почати стратегічне партнерство. У планах держав: відкрити нові пункти пропуску на кордоні, а також забезпечити права своїх нацменшин у країнах.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України.

Зокрема, міністри зазначили, що домовилися започаткувати між країнами стратегічне партнерство.

«Це означатиме особливі відносини між нашими державами. Ми з Богданом Ауреску домовилися втілити це у дійсність», — заявив Кулеба.

Представники України та Румунії обговорили розширення економічної співпраці, можливостей у торгівлі та збільшення людських контактів.

Зокрема, вони мають провести консультації для відкриття додаткових пропускних пунктів на українсько-румунському кордоні та втілення спільних інфраструктурних проєктів.

Окрім того, сторони домовилися активізувати роботу у співпраці в енергетиці та працювати над забезпеченням прав української національної меншини в Румунії та румунської національної меншини в Україні.

Окремою темою була регіональна безпека. Зокрема Кулеба та Ауреску погодились, що для деокупації тимчасово окупованих територій України та відновлення стабільності у регіоні потрібні спільні зусилля.

«Румунія — відданий друг України. Наші держави поділяють спільне бачення безпекової ситуації у регіоні»,— сказав Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, вчора, 23 квітня, у Бухаресті також відбулись переговори Східного флангу НАТО у форматі трикутника Румунія-Польща-Туреччина ㅡ на них вперше запросили Україну та Грузію.

Міністри обговорили посилення присутності НАТО та готовності до зміцнення безпеки в регіоні, євроатлантичні перспективи України та Грузії та ініційований Україною формат Кримської платформи. Про політику та торгівлю між країнами вирішили говорити у двосторонньому форматі.

Тристоронній формат переговорів Румунія-Польща-Туреччина створили у 2012 році на саміті НАТО у Чикаго за ініціативои Румунії. З 2016 року міністри цих країн щороку зустрічаються, щоб обговорити питання співпраці. Цього року до переговорів вперше запросили гостей ㅡ Україну та Грузію.

На думку Кулеби, таке запрошення свідчить про політичний сигнал та підтримку України у важкий момент.

«Російські хвилі накочуються, а ми продовжуємо робити свою роботу, щоб вони відступали», ㅡ зазначив він.