На кордоні Вірменії та Азербайджану знову стріляють. Загинули щонайменше троє військових, є поранені

У ніч на 28 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану сталася перестрілка, в результаті якої загинули щонайменше троє людей. Сторони звинувачують одна одну у провокаціях.

Бої почалися на кордоні між Ґегаркунікською областю Вірменії та Кельбаджарським районом Азербайджану.

Міністерство оборони Вірменії стверджує, що бойові дії почав Азербайджан, який «намагається поліпшити свої позиції, створивши сприятливі умови для просування». Там повідомили, що загинули троє вірменських військових, ще двоє отримали поранення.

У міністерстві відзначили, що Азербайджан почав наступ перед російсько-вірменськими переговорами в Москві.

У Міноборони Азербайджану своєю чергою стверджують, що напад почали збройні сили Вірменії, які «зі стрілецької зброї та гранатометів піддали інтенсивному обстрілу позиції азербайджанської армії».

Поранення отримали двоє азербайджанських військових, кажуть у відомстві. Азербайджанська сторона також повідомляє, що погодилася на пропозицію Росії припинити вогонь на кордоні з Вірменією з 10 ранку за місцевим часом (9 ранку за Києвом).

У міністерстві стверджують, що попри це Вірменія нібито продовжила обстрілювати позиції Азербайджану.

У Міноборони Вірменії повідомляють, що до 9:20 ранку (8:20 за Києвом) відкинули азербайджанські частини на попередні позиції, після чого перестрілка продовжилася.

Бойові дії між країнами

Восени 2020 року в Нагірному Карабасі з 27 вересня по 10 листопада йшли бойові дії між Вірменією і Азербайджаном. Через військові успіхи Азербайджану в Карабасі влада Вірменії змушена була погодитися на невигідну угоду, яка, серед іншого, передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий пояс безпеки — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни.

Вони мали забезпечувати безпеку власне самої невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Ті райони НКР, які Баку вже зайняло, також залишаються під контролем Азербайджану.

Крім припинення вогню країни домовилися про те, що в Нагірному Карабасі щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе.