На кордоні з невизнаним «Придністров'ям» пересуваються підрозділи, але для загрози Україні їх замало — МВС

Міністерство внутрішніх справ України називає ситуацію з невизнаним «Придністров'ям» стабільною: там фіксують рух підрозділів, проте їх надто мало, аби це загрожувало Україні.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в ефірі «Єдиних новин».

За його словами, ЗСУ та розвідка фіксують у «Придністров'ї» рух деяких підрозділів, але їхньої кількості та міці «недостатньо для того, щоб загрожувати нашому кордону».

«Ми розуміємо, що росія намагається залучити всі боєздатні підрозділи — чи то з Білорусі, чи то з "Придністров’я", чи то з Сирії — для того, щоб зосередити війська та побороти українську державність. Але коли воює не тільки армія, а й весь народ — це зробити неможливо», — сказав Монастирський.

Він додав, що Україна посилює Одеський напрямок, а також розповів, що Верховна Рада та МЗС узгодили забезпечення цивільних громадян зброєю. Її видаватимуть через управління поліції. Пріоритет — підрозділи тероборони.

У Генштабі ЗСУ зазначали, що російські окупанти не виключають можливості залучити до війни з Україною 800 представників «Придністров'я», але їхній моральний стан — на дуже низькому рівні.


Про Придністров'я

На початку 90-х між Молдовою та самопроголошеною «Придністровською республікою» стався збройний конфлікт. «Придністров'я» підтримувала росія, але країну не визнала.

У 1992 році після завершення збройної фази конфлікту Молдова пішла на «прямий діалог» з невизнаною владою в «Придністров'ї», а росію погодилася вважати «посередником» для врегулювання конфлікту.

Нині в законодавстві Молдови «Придністров'я» вважається автономним територіальним утворенням з особливим правовим статусом. Урегулювання ситуації між Кишиневом і Тирасполем («Придністров'я») досі триває.


Що відбувається в Україні?

У ніч проти 24 лютого президент рф володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. Більшість областей України та декілька міст ввели комендантську годину.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

У Генштабі повідомили, що з 24 лютого до 9 березня окупанти втратили орієнтовно понад 12 тисяч людей (загиблі та поранені), 317 танків, 49 літаків, 81 гелікоптер тощо. Дані ще уточнюються, оскільки підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.