На кордоні України та Польщі розблокували пункт пропуску «Ягодин — Дорогуськ»

На кордоні Польщі та України зняли блокаду з руху вантажівок через пункт пропуску «Ягодин — Дорогуськ».

Про це повідомив глава Мінінфраструктури Олександр Кубраков.

Блокування цього найбільшого вантажного пункту пропуску тривало понад місяць. Уже з 14:00 там відновлено стабільний рух вантажівок. У напрямку України проїхало 15 транспортних засобів — вони на пункті пропуску. Також 25 вантажівок оформлюються — прямуватимуть у бік Польщі.

У Держприкордонслужбі нам розповіли, що оформлення та пропуск через кордон вантажних транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі.

До блокади через цей напрямок упродовж доби кордон перетинало 1200-1300 вантажівок. Під час акції протесту за добу на в'їзд в Україну оформляли 100-130 вантажних автомобілів, на виїзд — близько 30.

В уряді зазначили, що питанням розблокування займалися щоденно і провели переговори «на всіх можливих рівнях».

«Це була складна робота, але вона ще не завершена. Кордон має бути розблокованим повністю, а подальші блокування не допущені. Працюємо далі, враховуючи інтереси наших перевізників та держави», — пише Кубраков.

Що передувало?

6 листопада польські перевізники розпочали блокаду кордону з Україною на трьох пропускних пунктах: «Краківець — Корчова», «Ягодин — Дорогуськ», «Гребенне — Рава-Руська». Згодом до них долучилися польські фермери, які блокували пункт «Медика — Шегині».

Учасники страйку не пропускають вантажівки із товарами. Утім, запевняють, що блокада стосується машин із вантажами безпекового, гуманітарного характеру; тих, що перевозять тварин та продукти, що швидко псуються.

Причиною страйку називають «надмірну конкуренцію» після ухвалення «транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС. Він звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.

Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в е-чергу в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.

Перемовини за участі міністерств інфраструктури України, Польщі та Єврокомісії не дали результатів. Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що через страйк держбюджет України втратив 9,3 мільярда гривень від недонадходження митних платежів.

Через заблокований рух українські перевізники також не могли відлучатися від своїх машин із вантажами попри холодну температуру. Віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін заявив про смерть двох українських водіїв під час блокади кордону.