На Львівщині суд арештував майно Оксани Марченко, яке опинилося у її власності незаконно — СБУ
На Львівщині суд за матеріалами Служби безпеки України арештував нерухоме майно дружини Віктора Медвечука — Оксани Марченко. Так, арешт накладений на три земельні ділянки загальною вартістю понад 2 млн грн.
Про це повідомила Управління СБУ у Львівській області
Правоохоронці встановили, що ці наділи опинились у власності Оксани Марченко незаконно, а наразі триває процедура їх передачі в управління держави.
Так, у 2009 році райдержадміністрація прийняла незаконне рішення безоплатно передати земельну ділянку із державної власності приватному підприємству. При цьому не було зроблено жодних змін у «Книзі записів про державну реєстрацію державних актів на право власності», зазначають в СБУ.
Згодом підприємці внесли завідомо недостовірні відомості в офіційні документи, розбили земельний наділ на три окремі ділянки й оформили їх як власність компанії. Так вони намагалися заволодіти активами «на законних підставах».
Тоді ж на незаконно переданій ділянці підприємці розпочали будівництво об’єктів туристичної інфраструктури. Правоохоронці встановили, що кінцевим бенефіціаром цієї компанії є Оксана Марченко.
Що передувало?
Віктор Медведчук щонайменше до 19 вересня перебуватиме під вартою. У його справі низка епізодів. Зокрема Медведчуку інкримінують державну зраду та незакінчений замах на розграбування національних цінностей у тимчасово анексованому Криму за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). Депутату загрожує до 15 років ув'язнення.
За даними слідства, Медведчук допомагав росії в інформаційній війні проти України й консультував щодо розповсюдження серед українців російських наративів. Медведчука підозрюють у передаванні рф інформацію про розташування секретного підрозділу Міноборони України.
У 2015 році, за даними прокурорів, Медведчук сприяв рф у розграбуванні національних цінностей в окупованому Криму. Він передав відомості та документи для незаконного видобутку нафти й газу в Прикерченському шельфі Чорного моря у виключній (морській) економічній зоні України. Ресурси цього родовища коштують понад 38 мільярдів гривень.
Наразі ще триває слідство в іншій справі, де фігурує Медведчук, — так званій вугільній справі, у якій досліджують схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок», а також про закупівлю вугілля з невизнаних «республік».