Щонайменше в чотирьох областях — надзвичайна ситуація: бюджетні установи не забезпечені газом на опалювальний сезон
Через відсутність газопостачання в бюджетних установах на осінь—зиму в принаймні чотирьох областях України заявили про надзвичайну ситуацію техногенного характеру.
Про це повідомили обласні державні адміністрації на Львівщині, Закарпатті, Хмельниччині та Одещині.
Бюджетні установи купують газ напряму в постачальників, укладаючи договори через систему ProZorro. Але через зростання цін на газ постачальники не можуть виконати тендерні умови і розривають уже укладені договори. А на нові тендери не набирається достатньо учасників.
30 вересня представники центральної та місцевої влад уклали меморандум про непідвищення тарифів. Він визначає, що вартість газу для бюджетних установ повинна становити 13,6 грн за кубометр. Але меморандум не передбачає стабільної ціни для бюджетних закладів як окремих юридичних осіб, що використовують газ для опалення та гарячої води.
Зокрема Львівська комісія ТЕБ і НС вирішила, що відсутність постачання газу бюджетним установам створює загрозу життю та здоров’ю населення області та значні матеріальні збитки. На Львівщині перебуває 14% об’єктів державного музейного фонду, а порушення умов зберігання експонатів може призвести до знищення пам’яток.
Наразі комісії областей постановили, що йдеться про надзвичайну ситуація техногенного характеру регіонального рівня. Відповідне повідомлення вони подали до Державна служба України з надзвичайних ситуаційДСНС для ухвалення остаточного рішення щодо рівня надзвичайної ситуації.
У місті Новомосковську Дніпропетровської області через відсутність газу для опалення школярів відправляють на двотижневі канікули з 18 по 31 жовтня. Міська комісія ТЕБ і НС також визнала ситуацію з газопостачанням надзвичайною.
Доповнено 20:00. Заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко стверджує, що оголошення надзвичайних ситуацій у регіонах — це лише технічний момент для прискорення укладання договорів із постачальниками газу.
«Газу у сховищах цілком достатньо для потреб населення та соціальної сфери. Жодних проблем із цим немає. До 15 жовтня НАК "Нафтогаз України" готовий підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери (школи, садочки, лікарні)», — каже він.