На маріупольському заводі «Азовсталь» ховаються багато цивільних — поліція

В оточеному Маріуполі на території заводу «Азовсталь», який обороняють українські військові, ховаються багато цивільних.

Про це в коментарі «Маріупольському телебаченню» сказав голова патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін.

За його словами, серед цивільних на «Азовсталі» є й жінки, діти, літні люди та навіть немовлята. Вони там ховаються від обстрілів, бо на заводі є укриття. «росіянам вони не вірять — вони бачать, що відбувається у місті, тому залишаються на заводі», — сказав Вершинін.

Він додав, що у місті залишилося приблизно 100 тисяч цивільних, можливо, трохи менше. Голова поліції каже, що окупанти на захоплених територіях міста використовують місцеве населення для прибирання слідів діяльності російських військових — розбирання завалів, збору тіл та організації братських могил. Усе це люди роблять за їжу.

А ще, запевняє Вершинін, росіяни змушують містян одягати білі пов'язки, які також носять окупаційні війська. «Вони вводять місцеве населення до рангу Люди, які входять до складу збройних сил країни, що воює, беруть участь безпосередньо у воєнних діяхкомбатантів. Потім спеціально відправляють цих людей на точки, де відбувається вогневий контакт між сторонами, і ці люди можуть загинути», — сказав посадовець.

Що відбувається в Маріуполі?

Уже понад місяць місто залишається заблокованим російськими окупантами. Вони систематично обстрілюють цивільну інфраструктуру. Мирні жителі не можуть виїхати з міста через дії російської армії — обстріли не припиняються навіть після домовленостей про гуманітарні коридори.

За попередніми оцінками місцевої влади, у Маріуполі загинули приблизно 20 тисяч цивільних людей. Частину маріупольців примусово вивозять на територію невизнаної «ДНР» або до росії, у них забирають українські документи й відправляють у так звані фільтраційні табори.

У ніч проти 17 квітня окупанти запропонували українським бійцям, які обороняють завод «Азовсталь» у Маріуполі, здатися, про що писало видання Delfi. У разі згоди окупанти обіцяли з 6 ранку (за Києвом) 17 квітня ввести «режим повної тиші». Але, як розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, українці відмовилися від капітуляції.

Посадовець зауважив, що хоча місто залишається під контролем України, його мешканці страждають від браку харчів та води.

«У них немає ні води, ні їжі, ні тепла, ні електрики. Вони просять усіх наших партнерів підтримати й допомогти зупинити цю гуманітарну катастрофу», — сказав Шмигаль.