На Нобелівську премію миру висувають «рух пацифістів» Коцаби та організації з росії та Білорусі

Міжнародне бюро миру пропонує висунути на цьогорічну Нобелівську премію миру організації з України, Білорусі та росії, які допомагають відмовникам від військової служби.

Про це йдеться у заяві організації.

На Нобелівку пропонують білоруський правозахисний центр «Наш Дім», російський «Рух відмовників від військової служби» (який в рф визнали російське законодавство вимагає, щоб будь-хто, хто отримує «підтримку» з-за меж росії або перебуває під «впливом» з-за меж росії, зареєструвався і оголосив себе «іноземним агентом»іноагентом) та «Український рух пацифістів».

Останню організацію заснував Руслан Коцаба — скандально відомий івано-франківський журналіст та блогер, який працював на «каналах Медведчука».

У 2015 році Коцабу затримали після того, як він опублікував відеоролик, у якому війну на сході України назвав «братовбивчою громадянською» і висловив свою негативну позицію щодо мобілізації.

Наступного року його засудили через перешкоджання діяльності Збройних сил України, але апеляційний суд повністю виправдав Коцабу. У 2017 році інший суд скасував виправдальну ухвалу, а з 2018-го почався новий розгляд справи Коцаби. Із квітня 2019 року справа перебуває на розгляді в Коломийському суді.

Журналіст Отар Довженко писав, що невдалий показовий процес перетворив Коцабу «з маргінала на київського телеведучого, дисидента й мученика за свободу слова».

У 2023 році Руслан Коцаба поїхав з України. За даними «Наші гроші. Львів», він зміг перетнути кордон на підставі того, що супроводжував свою матір з інвалідністю. «Суспільне» вказує, що він поїхав до Сполучених Штатів Америки за програмою «Єднання заради України», яку для допомоги українським біженцям запровадив президент США Джо Байден.

Міжнародне бюро миру в Берліні пояснило рішення висунути ці три організації на премію через їхню «відданість у своїх зусиллях як захисників миру, відмови від військової служби з мотивів совісті та прав людини, особливо після 24 лютого 2022 року».

Як зазначає Deutsche Welle, виконавчий секретар «Українського руху пацифістів» Юрій Шеляженко заявив, що пишається номінацією «в компанії хоробрих друзів з Білорусі та росії, які роблять багато для того, щоб допомогти людям відмовитися від вбивства українців (або будь-якого іншого народу), вирватися з путінської м'ясорубки».

Зазначимо, Бюро має право висувати інших на Нобелівську премію миру, оскільки саме було її лауреатом (1910 року). Як зазначається, Нобелівку також отримали 13 його представників.