На півдні цивільні одразу в кількох місцях підірвалися на вибухівках: четверо потерпілих
У Миколаївській і Херсонській областях протягом 21 та 22 березня цивільні одразу в кількох місцях підірвалися на вибухонебезпечних предметах. Через це четверо людей зазнали поранень, ще одна — перебувала в шоковому стані.
Про це повідомили Державна служба з надзвичайних ситуацій та Херсонська ОВА.
Так, 21 березня біля села Партизанське Миколаївської області під час земляних робіт у полі трактор наїхав на міну та підірвався. У ньому перебували двоє чоловіків віком 27 та 44 років. Один із них отримав мінно-вибухову травму та осколкове поранення ока, його госпіталізували. Інший чоловік не травмувався, але перебував у шоковому стані — від госпіталізації відмовився.
Між селами Добре та Перемога Миколаївської області під час руху польовою дорогою трактор наїхав на невідомий вибухонебезпечний предмет та підірвався. 40-річного водія з мінно-вибуховою травмою доправили до лікарні.
А ось у селі Лепетиха Миколаївської області під час випасу худоби травмувався 16-річний хлопець. Це сталося теж через підрив на вибухонебезпечному предметі. Підлітка з осколковими пораненнями голови та грудної клітки доправили до лікарні.
Ще один підрив стався 22 березня — у Херсонській області. Там у лісосмузі за селом Велика Олександрівка на російській міні підірвався 48-річний чоловік. Він втратив частину ноги. Потерпілого госпіталізували.
Вибухові предмети
Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках.
Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч та повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.
На сайті ДСНС можна знайти, який вигляд мають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.
Замінована Україна
У ДСНС України повідомляли, що приблизно 30% території України (близько 180 тисяч км²) було заміновано внаслідок російського вторгнення — це більш як дві території Австрії або п'ять територій Молдови.
Зокрема, на деокупованих територіях Херсонщини розмінуванню підлягають близько 7 тисяч кілометрів квадратних.
На повне розмінування України піде від 5 до 10 років. Ідеться про гуманітарне розмінування, яке, на відміну від оперативного та бойового, передбачає комплексний огляд усієї території, де тривали бойові дії.