Питання про звільнення Безуглої не змогли винести на розгляд. Депутати у відповідь блокували трибуну (ОНОВЛЕНО)
У порядок денний Верховної Ради не змогли внести постанову про звільнення Марʼяни Безуглої з посади заступниці голови Комітету з питань безпеки та оборони.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
За його словами, винести це питання на розгляд парламенту намагалися народні депутати від різних політичних сил: Ігор Кривошеєв («Слуга Народу»), Ірина Геращенко та Артур Герасимов («Європейська Солідарність»), Дмитро Разумков (позафракційний), Володимир Кабаченко («Батьківщина»), а також Олександра Устінова та Ярослав Железняк («Голос»).
«Обʼєдналися люди, які в житті між собою навіть не розмовляють», — пише Железняк.
Утім, депутати зазначали, що проти винесення питання на розгляд виступив голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.
«І так і не поставили. Бояться, що є голоси», — вважає Железняк.
Оновлено о 14:27. У відповідьпарламентарі заблокували трибуну Верховної Ради, щоб поставити на голосування постанову про звільнення Марʼяни Безуглої, повідомив депутат Олексій Гончаренко. Тоді голова Ради Руслан Стефанчук вирішив завершити засідання парламенту.
Ірина Геращенко також заявила, що питання Безуглої обʼєднало залу: «Безугла піде з комітету. Вона не має жодного стосунку до нацбезпеки, й ми не дозволимо їй принижувати військових і памʼять загиблих».
Що передувало?
Народна депутатка від партії «Слуга Народу» Мар'яна Безугла заявила, нібито військове керівництво не надало жодного плану на 2024 рік чи пропозицій для зміни системи ЗСУ. Безугла протягом тривалого часу публічно критикувала Валерія Залужного та заявила, що він має піти у відставку.
Однак секретар Комітету з питань нацбезпеки та оборони Роман Костенко наголосив, що головнокомандувач ЗСУ не мав подавати план, а на профільному комітеті Верховної Ради його не вимагали.
У Верховній Раді запропонували звільнити Безуглу з посади заступниці голови Комітету з нацбезпеки та оборони. А один із лідерів партії «Демократична сокира», військовий Юрій Гудименко, звернувся до СБУ через заяви депутатки.
Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки 5 січня рекомендував відкликати депутатку з посади заступниці голови комітету. Однак остаточне рішення — за Верховною Радою.