На Закарпатті викрили лікарку, яка на фейкових COVID-сертифікатах щомісяця заробляла до пів мільйона гривень

Співробітники Служби безпеки України на Закарпатті викрили лікарку, яка організувала схему підроблення міжнародних сертифікатів про вакцинацію проти COVID—19 і заробляла на цьому до пів мільйона гривень щомісяця.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

У спецслужбі кажуть, що лікарка у соцмережах агітувала людей вакцинуватися. Водночас насправді жінка щомісяця підробляла майже 100 COVID-сертифікатів.

СБУ розповідає, що вона працювала інфекціоністкою місцевого Центру громадського здоров'я. Один фейковий документ коштував 3,5 тисячі гривень. Зокрема, лікарка вносила дані про нібито вакцинацію до системи охорони здоров'я.

Підроблений COVID-сертифікат, який створила лікаркаСлужба безпеки України

Лікарка також залучила до схеми знайому: та за 30% від суми шукала клієнтів. Наразі обидві отримали підозри за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу — шахрайство. За це загрожує від 3 до 8 років тюрми.

Боротьба з підробними COVID-документами

В Україні регулярно виявляють шахрайські схеми з довідками про вакцинацію проти коронавірусу, ПЛР-тестування чи сертифікатами. Правоохоронці викривали на махінаціях представників турагентствмедиківполіграфістів і просто охочих заробити.

Саме через це до Ради потрапив законопроєкт про введення кримінальної відповідальності за створення, розповсюдження та використання підробних COVID-сертифікатів. Його попередньо схвалили в листопаді минулого року, однак у січні документ не пройшов друге читання.

МОЗ закликає відстороняти керівників лікарень, де підробляли документи про вакцинацію. Паралельно з цим МОЗ разом із Нацполіцією та СБУ виявляють і розслідують випадки підроблення документів про вакцинацію.