На Запорізькій АЕС не зафіксували пожежі. Однак біля станції стався вибух
У Telegram—каналах поширюється інформація про пожежу на другому енергоблоці Запорізької атомної електростанції. В «Енергоатомі» цю інформацію заперечують.
Про це йдеться у повідомленні.
Станом на 15:40 на енергоблоках Запорізької АЕС пожеж і загорянь не фіксували. В «Енергоатомі» вважають, що недостовірна інформація з'явилася через вибух на території біля станції.
Так, периметр навколо ЗАЕС замінований російськими військовими, які захопили станцію. Уже було шість випадків, коли наземні міни вибухали через диких кабанів, собак, лисиць. Про таке заявляли і в МАГАТЕ.
За даними «Енергоатому», 29 вересня стався черговий вибух: на лінії подачі напруги на азотно-кисневу станцію від енергоблока №6. Унаслідок вибуху пошкодило лінію, а через стрибок напруги відбулося коротке замикання з трансформаторів напруги на енергоблоці №6. Сталося незначне задимлення.
«З міркувань безпеки викликали пожежний розрахунок, але залучати його не довелося, оскільки в цьому не було необхідності Наразі найбільшу небезпеку становить замінований рашистами периметр станції та підходи і під'їзди до неї», — йдеться у повідомленні.
Що відбувається на ЗАЕС?
Уночі проти 11 вересня на Запорізькій АЕС зупинили останній робочий енергоблок №6, який до цього часу живив власні потреби станції. Тож усі блоки АЕС перевели у найбільш безпечний стан — холодний зупин.
Зараз електроенергія, яка необхідна для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки на ЗАЕС, надходить ззовні на станцію від енергосистеми України. Зробити це вдалося завдяки українським фахівцям, які відновили пошкоджені російськими обстрілами лінії електропередач.
Попри це в МАГАТЕ наголошують, що ситуація з ядерною безпекою та охороною на станції залишається нестабільною, зокрема через постійні обстріли. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі підкреслив, що на окупованій ЗАЕС терміново потрібно створити зону ядерної безпеки та захисту.
Очільник «Укренерго» Володимир Кудрицький заявляв, що окупанти «систематично та свідомо» пошкоджують магістральну мережу в зоні ЗАЕС. Українська розвідка попереджала, що окупанти можуть планувати черговий провокаційний обстріл міста Енергодар та АЕС.
Якщо живлення від енергосистеми України не стане, для потреб на ЗАЕС також є 20 аварійних дизель-генераторів.