Нацбанк продав $43 млн з міжнародних резервів для підтримки гривні
Національний банк України протягом 27—31 травня 2019 року продав 43 мільйони доларів із золотовалютних резервів для того, аби стримати різку девальвацію гривні.
Про це йдеться у аналітичних даних Національного банку України.
Зазначається, що за цей же період Нацбанк також придбав 11,5 мільйона доларів. Таким чином, чистий продаж валюти з резервів минулого тижня склав 31,5 мільйона доларів.
Зазначимо, що востаннє Нацбанк вихрив на міжбанківський валютний ринок з тим, щоб продати валюту банкам, у перший тиждень травня 2019 року. Тоді обсяги продажу склали 21,6 мільйона доларів. Після цього Нацбанк нарощував обсяги купівлі валюти для поповнення міжнародних золотовалютних резервів України.
Продаж валюти із золотовалютних резервів пов'язаний з тим, що протягом 27-30 травня курс долара суттєво зростав. Для того, щоб згладити шоковий попит на валюту та послабити зростання її курсу НБУ здійснив продаж із резервів.
Зазначимо, що тижнем до цього Нацбанк втричі збільшив обсяги купівлі валюти для поповнення резервів, придбавши на міжбанківському ринку 70 мільйонів доларів.
Загалом від початку року Нацбанк придбав на міжбанківському валютному ринку 1,31 мільярда доларів, а продав 231,43 мільйона доларів.
Нагадаємо, що обсяг міжнародних резервів України на початку травня скоротився на 0,5% — до 20,52 мільярда доларів.
Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.
26 квітня у НБУ повідомили, що збільшують норматив зі щоденного викупу валюти на ринку. Так, раніше Нацбанк щодня планував викуповувати по 15 мільйонів доларів, проте з травня 2019 року цей норматив зросте до 20 мільйонів доларів.