Нацбанк знизить облікову ставку у разі падіння цін на харчові продукти та отримання траншу МВФ

У Національному банку України готові продовжити цикл зі зниження розміру облікової ставки у разі сприятливої ситуації на ринку харчових продуктів, зниження світових цін на енергоресурси та отримання фінансування від Міжнародного валютного фонду.

Про це йдеться підсумках засідання Комітету з монетарної політики Нацбанку від 5 червня, опублікованих напередодні.

Так, у Нацбанку вважають, що у квітні-травні в Україні посилилися інфляційні чинники, що зробило неможливим подальше зменшення розміру облікової ставки. Однак НБУ не виключає наступне зниження розміру облікової ставки у липні 2019 року.

«Цикл пом’якшення монетарної політики, розпочатий у квітні, може бути продовжено. Цьому можуть сприяти такі фактори як сприятлива ситуація на ринку харчових продуктів та зниження світових цін на енергоносії, продовження поступового покращення інфляційних очікувань, фінансування МВФ тощо», — повідомляє прес-служба Нацбанку.

Водночас деякі члени Комітету з монетарної політики Нацбанку вважають, що отримати наступний транш від МВФ вдасться ще нескоро, що може призвести до фінансової нестабільності восени 2019 року.

Нагадаємо, що 6 червня у Нацбанку повідомили, що залишили розмір облікової ставки незмінним на рівні 17,5% річних. Облікова ставка впливає на розмір ставок за державними цінними паперами, а також кредитів та депозитів в українських банках.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.