Найближчими днями Україна отримає від Німеччини 10 тисяч боєприпасів
Німеччина передасть Україні партію з 10 тисяч артилерійських боєприпасів з арсеналів Бундесверу. Це станеться вже найближчими днями.
Про це розповів очільник ситуаційного центру щодо України при міністерстві оборони Німеччини Крістіан Фройдінґ в інтерв'ю Deutsche Welle.
За його словами, зараз Україна найбільше потребує артилерійських снарядів, боєприпасів, ракет для сучасних систем протиповітряної оборони, а також броньованих бойових машин.
Тож для того, щоб задовольнити потребу українського війська в артилерійських снарядах, Німеччина надаватиме їх у три етапи. Найближчим часом з арсеналів Бундесверу передадуть 10 тисяч снарядів. У середньостроковій перспективі країна підтримає чеську ініціативу та профінансує закупівлю 180 тисяч снарядів, які Україні передадуть у другій половині цього року.
Крім того, Німеччина уклала угоду з неназваною країною на постачання Києву ще 100 тисяч снарядів приблизно з четвертого кварталу 2024 року.
Боєприпаси для України
За даними Мінстратегпрому, Україна потребує такої кількості артилерійських боєприпасів, яку не спроможна надати жодна країна, навіть Сполучені Штати. Держава розробляє більш ефективні з економічного погляду способи утримання фронту. А втім, нині діють декілька ініціатив із забезпечення снарядами від міжнародних партнерів України.
Так, відповідно до планів, розроблених на початку 2023 року, ЄС пообіцяв надати Україні мільйон артилерійських снарядів протягом 12 місяців. Проте реалізація ініціативи зіштовхнулася з проблемами. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, серед причин — «жалюгідний стан оборонної промисловості» ЄС.
Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель уже назвав новий термін: мільйон обіцяних боєприпасів Україні нададуть до кінця 2024 року.
У лютому Чехія заявила, що знайшла джерела постачання сотень тисяч снарядів для України з-за кордону. Зазначалося, що це можна зробити за кілька тижнів, але процес потребує фінансування — 1,5 мільярда доларів.
Серед знайдених боєприпасів є 500 тисяч снарядів калібру 155 мм, ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм. Такі запаси знайшли у неназваної країни за межами ЄС.
Чехія закликала союзників допомогти із закупівлею снарядів. Зі свого боку низка держав погодилася профінансувати ініціативу, зокрема Бельгія, Нідерланди, Литва, Франція, Норвегія, Люксембург, Португалія, Швеція, Фінляндія, Німеччина та Канада.