Найстаріша людина Австралії поділилася секретами довголіття: живіть просто, любіть природу, їжте курячі мізки 🤔
Австралієць Декстер Крюґер зі штату Квінсленд 17 травня став офіційно найстарішою людиною в історії країни — на той час він прожив 111 років і 124 дні, побивши попередній рекорд. Він вважає, що довголіттям завдячує способу життя й специфічній дієті.
Про це Крюґер розповів в інтерв’ю ABC.
Чоловік народився 13 січня 1910 року — до Першої світової війни, холодильників і телефонів. За свою кар’єру був ветеринаром, а також поетом і письменником. Продовжує писати Крюґер і зараз — на черзі автобіографія про те, як він прожив на Землі сотню років.
«Не думаю, що [сьогоднішній світ] є кращим місцем. Люди не щасливі. У них забагато боргів… Забагато грошей у нас, щоб витрачати їх на якусь дурню. До всих оцих технологій життя було спокійнішим», — вважає чоловік.
Крюґер зараз дотримується суворого ранкового режиму: робить зарядку, ніжиться на сонці та працює над книгою. Майже все своє життя він жив на фермі, звідки погодився переїхати в будинок для літніх людей лише після 90 років.
74-річний син Крюґера, Ґреґ, каже, що довголіття батька багато в чому пояснюється його харчуванням — доволі простим і збалансованим: «Його організм ніколи не виснажувало травлення фаст-фуду — він ніколи не мав зайвої ваги й завжди був активним».
Коли ж спитати самого Декстера про секрет довголіття, він називає страву, якою харчувався щотижня. «Курячі мізки. Знаєте, в курей є голова, і там є мізки. Смачна річ. Хоч лише на раз вистачає», — говорить чоловік.
Керівниця будинку для літніх людей, де живе Крюґер, Мелані Калверт вважає, що довголіттям чоловік завдячує поєднанню генетики, регулярним фізичним вправам, правильному харчуванню, а ще власним характером.
«Він мужньо витримує негаразди — в нього є оцей позитив, який спонукає його рухатися далі. Він ставить собі за мету написати книги чи ще чогось досягти. І це, певно, й дає йому сили продовжувати жити», — вважає Калверт.
ABC зазначає, що в Австралії (як і в усьому світі) поступово зростає кількість довгожителів. Зараз у країні налічується понад 6 тисяч людей віком понад 100 років. До 2032-го, за прогнозами уряду, це число має збільшитися в більш як два рази, а до 2084-го — зрости до 100 тисяч.
Загалом у світі середня тривалість життя у світі повільно зростає: у 2019 році, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вона становила 73,4 року. Дослідження свідчать, що вона залежить від чинників, пов'язаних з оточенням і способом життя: фізичною активністю, рівнем освіти і навіть щедрістю.