Намагалися не стати цілями ворожого винищувача: з'ясувалися деталі авіатрощі з пілотами під Бахмутом

У Східному угрупованні військ ЗСУ розповіли, що шестеро військових, які розбилися 29 серпня на двох гелікоптерах Мі—8, виконували бойове завдання в Краматорському районі. Авіакатастрофа сталася під час спроби здійснити посадку, щоб не стати цілями російського винищувача Су—35.

Про це в коментарі hromadske розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

«Два гелікоптери Мі-8 виконували бойове завдання в Краматорському районі. Під час здійснення посадки, у зв'язку з тим, що злетів ворожий Су-35, аби не стати його цілями, вони здійснювали посадку. Що саме трапилося далі встановлюється», — сказав він.

За словами Євлаша, зараз працює комісія, яка має встановити, на якому моменті сталася аварія. У момент падіння поруч не було свідків.

Він зазначив, що наразі розглядаються різні версії: попередньо, це могла бути помилка пілотів або влучання ворожої ракети.

«Як тільки комісія завершить свою роботу, офіційні результати вона оголосить, і стане відома точна причина, що саме трапилось», — уточнив Євлаш.

Речник Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо сказав hromadske, що загинули два екіпажі, серед яких — чотири пілоти. Прессекретар бригади Євген Ракіта уточнив нам, що загинули четверо пілотів і двоє Член екіпажу літального апарату, відповідальний за роботу бортової апаратури та обладнанняборттехніків.

Що передувало?

Напередодні стало відомо, що на Бахмутському напрямку 29 серпня під час виконання бойового завдання в авіатрощі загинули шестеро військових 18 окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського. Падіння двох гелікоптерів Мі-8 відбулося за невідомих обставин. Розслідуванням цього наразі займається Державне бюро розслідувань.

«Українська правда» з посиланням на джерела в силових структурах писала, що внаслідок авіатрощі два вертольоти Мі-8 були знищені. У коментарі для «Суспільного» Євген Ракіта розповів, що полеглі льотчики мали офіцерські звання.

До Єдиного реєстру досудових рішень внесено дані за фактом порушення правил польотів або підготовки до них (ст. 416 Кримінального кодексу). Санкція статті передбачає позбавлення волі строком від 5 до 15 років.