Наразі 25 тисяч км² Чорного моря є «сірою зоною», куди побоюються заходити кораблі рф — ВМС
Наразі 25 тисяч квадратних кілометрів українського Чорного моря є сірою зоною, куди російські кораблі не заходять, побоюючись знищення. Це площею майже як територія Одеської або Харківської області.
Про це розповів командувач Військово-Морських Сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа.
Загальноекономічна зона України в Чорному морі, яку потрібно звільнити, становить понад 70 тисяч квадратних кілометрів.
Неїжпапа розповів, що в перші дні повномасштабного вторгнення захисники України бачили окупантів неозброєним оком у морі неподалік Одеси, а зараз ті вже не підходять до контрольованих Україною берегів.
«Море — це велика дорога, і завдання кожної країни — її захистити. Збройні Сили України обов’язково продовжать звільнення окупованих територій як на суходолі, так і в морі. Завдяки стійкості українських воїнів та допомозі наших західних партнерів, ми, без сумніву, переможемо російського агресора, повернемо тимчасово окуповані території на землі та в морі», — каже Неїжпапа.
Яка ситуація на морі?
За даними ВМС України, станом на 27 лютого в Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають 6 ворожих кораблів, серед яких є носій крилатих ракет «Калібр» із загальним залпом у 4 ракети.
В Азовському морі зафіксували один ворожий корабель, у Середземному морі — 10 ворожих кораблів, з них 5 носіїв «Калібрів» загальним залпом у 72 ракети.
За добу в інтересах росії прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили: 18 суден до Азовського моря (з них 10 суден продовжили рух у напрямку протоки Босфор) та 18 суден до Чорного моря (з них 4 судна продовжили рух у напрямку протоки Босфор).
При цьому росія продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.