Наразі «вагнерівці» в Білорусі не становлять загрози для України — ДПСУ
Представники приватних військових компаній, що прибули до Білорусі 15 липня, наразі не становлять загрози для України. Сил найманців недостатньо для створення ударного угруповання.
Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в етері телемаратону.
Він розповів, що наразі українська розвідка фіксує заведення окремих груп найманців на територію Білорусі. Демченко наголосив, що наразі не йдеться про масову або масштабну присутність бойовиків із приватних військових компаній.
«Ідеться про кілька сотень, які надалі розміщуються в тих місцях, які були підготовлені», — пояснює речник.
Він додав, що Україна продовжує стежити за «вагнерівцями», щоб розуміти, де їх будуть розміщувати та як використовуватимуть.
«Та кількість [заведених найманців на територію Білорусі] не становить такої загрози для України, щоб створити якесь ударне угруповання, проте, звісно, що Білорусь може їх залучити для більш серйозних речей», — зазначив Демченко.
Він припускає, що на території країни бойовиків можуть використати для дестабілізації ситуації на кордонах із іншими державами, зокрема Україною. Проте наразі вони перебувають за сотні кілометрів від кордонів України, резюмував речник ДПСУ.
Що передувало?
Після невдалої спроби заколоту «вагнерівців» у росії кремль оголосив, що пригожин «піде до Білорусі», кримінальну справу щодо нього припинять, «вагнерівців» також не переслідуватимуть.
Згодом російські ЗМІ почали повідомляти про повернення пригожина до регіонального Управління ФСБ у Санкт-Петербурзі, там розташований офіс ПВК «Вагнера» та маєток глави ПВК.
За даними російського видання «Фонтанка», пригожина офіційно запросили, щоб повернути йому вилучену під час обшуків у його заміській резиденції зброю.
Незабаром пригожин разом із кортежем поїхали у невідомому напрямку. Де наразі перебуває ватажок «вагнерівців» — невідомо. Після «заколоту» він зник із публічного простору та записав перше аудіозвернення 3 липня. Він пообіцяв продемонструвати «перемоги на фронті» найближчим часом, не уточнивши, про що йдеться.
6 липня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що на території країни власника ПВК «Вагнера» євгена пригожина немає.
Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг 11 липня заявив, що в Альянсі не бачать ознак переміщення «вагнерівців» до Білорусі. Водночас у Міністерстві оборони Білорусі заявляли про наміри обмінятися досвідом із представниками ПВК.
Моніторингова група «Беларускі Гаюн» 15 липня помітила колону легкових і вантажних автомобілів на номерах так званих ДНР/ЛНР. Група зазначила, що низка факторів вказують на те, що це колона приватної військової компанії «Вагнер». У ДПСУ підтвердили переміщення по Білорусі окремих груп представників із приватних військових компаній.