NASA вперше повністю зібрало «мегаракету», яка має доставити астронавтів на Місяць. Вона навіть більша за статую Свободи
Національне аерокосмічне агентство США (NASA) вперше повністю зібрало свою «мегаракету» SLS, яка має доставити на Місяць астронавтів у межах програми «Артеміда». Ракета вийшла навіть більшою за статую Свободи у Нью—Йорку (якщо не рахувати п'єдестал).
Про це повідомляє NASA.
Інженери Космічного центру Кеннеді розмістили основний ступінь ракети між двома прискорювачами, вперше з'єднавши три основні елементи «мегаракети».
Основний ступінь ракети — завдовжки 65 метрів. Для порівняння: статуя Свободи у Нью-Йорку має висоту 46 метрів, якщо не враховувати п'єдестал.
Спершу ступінь розмістили у горизонтальному положенні, після чого інженери упродовж двох днів за допомогою підіймального крану перенесли конструкцію у вертикальне положення та опустили між двома прискорювачами у мобільному пусковому комплексі.
На основному ступені ракети розміщені паливні баки та чотири потужні двигуни, а поруч із ними є два прискорювачі довжиною у 54 метри. Вони розганятимуть ракету у першій частині польоту — під час перших двох хвилин. Прискорювачі почали складати у листопаді 2020 року.
Наразі ракету розмістили у величезному складальному цеху. У мобільному пусковому комплексі SLS будуть тестувати, а потім вивезуть на стартовий майданчик.
У березні у NASA успішно випробували двигуни ракети. Вони працювали вісім хвилин — стільки часу потрібно ракеті, щоб дістатися з Землі у космос.
Як у NASA планують освоювати Місяць?
NASA прагне відправити безпілотний космічний корабель на орбіту Місяця в листопаді та повернути американських астронавтів на супутник Землі до 2024 року — вперше за понад чверть століття. Але зараз ця програма відстає від графіка на три роки й перевищує бюджет майже на 3 мільярди доларів.
До угоди в межах програми приєдналися вже 10 країн, зокрема й Україна. За задумом засновників програми, «Артеміда» має бути найширшою та найрізноманітнішою міжнародною програмою дослідження космосу людиною в історії.
У межах програми на поверхню Місяця планують висадити «першу жінку й наступного чоловіка». Мета програми полягає в організації наукових досліджень та пошуку економічних вигод від використання Місяця. Йдеться, зокрема, про перетворення супутника на майданчик для подальшого дослідження Марсу.