Наслідки пандемії COVID-19 будуть відчуватися ще протягом десятиліть — глава ВООЗ
Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус вважає, що руйнівні наслідки пандемії коронавірусу будуть відчуватися десятиліттями, особливо серед найвразливіших груп.
Про це він заявив під час брифінгу, цитує ВООЗ у низці постів у Twitter.
За словами Гебреєсуса, руйнівні наслідки пандемії COVID-19 виходять далеко за межі самої хвороби. Мовляв, що довше затягнеться пандемія, то гіршими будуть ці наслідки.
«Вона (пандемія — ред.) посилила економічну, соціальну нерівність та нерівність щодо здоров'я в усьому світі, у країнах різної величини та рівня доходу», — сказав глава ВООЗ.
Він додав, що саме через це дуже важливо, щоб країни вакцинували 70% свого населення до середини 2022 року та співпрацювали з іншими державами ще тісніше — для зміцнення стійкості систем охорони здоров’я та роботи у напрямку економічного відновлення.
За даними голови ВООЗ, на сьогодні лише 42% населення країн Співдружності націй пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу. До того ж є різниця між окремими державами. До прикладу, в африканських країнах Співдружності середній рівень вакцинації становить лише 23%.
Коли чекати на кінець пандемії в Україні?
Десь із літа або наприкінці 2022 року ми почнемо поступово виходити з пандемії, однак її вплив буде відчуватися довше, сказав нам під час інтерв’ю голова бюро ВООЗ в Україні — доктор Ярно Хабіхт.
«Думаю, маски залишаться переважно в закладах охорони здоров'я як профілактика проти інших захворювань. Крім того, ще один урок, який ми винесли з цієї пандемії, — медична система має постійно покращуватися», — зазначив він.
Голова бюро зауважив, що зараз у Європі найбільша хвиля COVID-19 за останні два роки, тож поки не можна чітко казати про вихід із пандемії. А втім, у ВООЗ сподіваються, що у 2022 році наблизяться до цього. Та щоб по-справжньому відновитися, знадобиться більш як 2-3 роки, додав Хабіхт.