НАТО проситиме членів збільшити запаси боєприпасів, які виснажила війна в Україні

НАТО планує попросити в держав—членів збільшити свої запаси боєприпасів, які сильно виснажені війною в Україні.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела в Альянсі.

Ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну багато країн НАТО не досягли цільових показників Альянсу щодо накопичення запасів. Пояснюють це тим, що офіційні особи вважали, що війни на виснаження з масштабними артилерійськими битвами відійшли в минуле.

Однак постачання боєприпасів Україні виснажили західні запаси та відкрили проблеми в ефективності, швидкості та людських ресурсах ланцюгів постачання.

«Якби Європа боролася з росією, у деяких країн закінчилися б боєприпаси за кілька днів», — сказав журналістам європейський дипломат.

За словами офіційного представника НАТО, який залишився анонімним, у НАТО щойно завершили надзвичайну перевірку запасів боєприпасів. Тих цілей щодо боєприпасів, які мав кожен член Альянсу, здебільшого не було досягнуто до 24 лютого 2022 року.

Зараз запаси країн скорочуються через російсько-українську війну. Тож, імовірно, НАТО підвищить цільові рівні запасів боєприпасів для своїх членів, сказало джерело.

Інформація про те, скільки набоїв залишилося на складах НАТО, є секретною. Те саме стосується даних, які цільові показники отримує кожна держава-член об'єднання.

Загалом НАТО ставить перед кожним союзником завдання забезпечити певні сили та засоби, які Альянс може використати в разі конфлікту. Тобто країна має забезпечити певну кількість боєприпасів, танків, гаубиць тощо, що може знадобитися для боротьби.

Представник НАТО зазначив, що найбільше не вистачає боєприпасів 155-міліметрових снарядів, які використовуються в гаубицях, ракет HIMARS і боєприпасів для систем протиповітряної оборони, таких як IRIS-T, Patriot і Gepard, які активно використовують українські війська.

Очікується, що рішення щодо рівнів цільових запасів ухвалять під час зустрічі лідерів НАТО на саміті в Литві в середині липня.