Навчання Sea Breeze: цього року основою легенди для військових стали події 2014 року у Криму

Цьогоріч за основу легенди для військових навчань Sea Breeze взяли події, які розгорталися у 2014 році в окупованому Криму. Зокрема, військові будуть відпрацьовувати відбиття атак авіації. Головною ціллю навчань ​є відпрацювання взаємодії між різними родами військ.

Про це розповів начальник авіаційного синдикату навчань Sea Breeze-2021 підполковник Анатолій Глиненко, повідомляє кореспондент hromadske.

Так, за легендою, супротивник висаджується на острові Зміїний, на довгий вузький острів-коса у північній частині Чорного моря, біля берегів Херсонської областіТендрівській косі та на Бессарабському напрямку.

«Водночас ми очікуємо висадку як повітряного, так і морського десанту. І за цією легендою ми будемо відпрацьовувати відбиття атак тактичної авіації. Також відпрацьовуємо протиракетну оборону, глибоку розвідку в морі, відбиття висадки противника на узбережжі», — сказав Анатолій Глиненко.

Водночас керівник навчань з американського боку, капітан I рангу Стюарт Бауман сказав, що у навчаннях не застосовуються агресивні стратегії.

«Ми не включали у жоден сценарій нічого про можливого ворога. І ми не мали на увазі жодну країну [супротивника — ред.]. Мета навчань — безстрокова миротворча операція. Ці навчання потрібні для того, щоб наростити спроможність і відпрацювати взаємодію між різними підрозділами різних країн», — сказав він.

Що це за навчання?

Sea Breeze — багатонаціональні військові навчання, які відбуваються в Україні з 1997 року відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборонних та військових відносин між Міністерствами оборони США та України.

Цьогорічні навчання розпочалися 28 червня і триватимуть до 10 липня. Вони відбуватимуться в північно-західній частині Чорного моря, а також у Миколаївській, Херсонській та Одеській областях.

Ці навчання у Міноборони називають наймасштабнішими з 1997 року — у них візьмуть участь 32 країни з шести континентів. Від України на навчання залучать 3 тисячі військових, 24 кораблі та катери, 17 літаків, десятки одиниць озброєння та військової техніки.

Водночас Росія закликала США відмовитися від навчань, бо вони нібито «заохочують мілітаристські настрої у Києві».