НАЗК завершить перевірки військкоматів до жовтня: більшість працівників є доброчесними

У Національному агентстві з питань запобігання корупції планують завершити перевірки працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки до початку жовтня. Зазначають, що більшість військкомів є доброчесними, і лише окремі посадовці зловживають службовим становищем.

Про це розповів голова НАЗК Олександр Новіков у етері телемаратону.

Він зазначив, що всього 1395 військкомів займають керівні посади, десяту частину з них зараз перевіряють. Новіков пообіцяв оголосити результати перевірок наступного тижня (14-20 серпня).

До кінця цього кварталу, тобто до кінця вересня, НАЗК планує завершити перевірку.

За словами Новікова, перевірки свідчать про те, що «насправді більшість працівників військкоматів, як і будь-якої іншої категорії державних службовців, є доброчесними». Однак деякі службовці зловживають своїм становищем.

Так, зі слів Новікова, найпоширеніше порушення — це видача довідок про непридатність до військової служби для виїзду військовозобов’язаних за кордон.

На думку голови НАЗК, щоб викорінити зловживання, недостатньо призначити військкомами ветеранів.

«Насамперед треба змінити правила, по яких функціонують центри комплектування і правила перетину кордону», — вважає він.

Перевірка військкомів

В Україні триває перевірка діяльності та способу життя працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Вона розпочалася після викриття незаконного збагачення колишнього керівника Одеського регіонального центру комплектування Євгена Борисова.

Правоохоронці сформували базу, до якої ввійшли 1800 керівників і заступників керівників ТЦК.

Однак у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) розповіли, що провести перевірки повністю всіх складно. Тому вони застосовують «ризикоорієнтований підхід» і дивляться насамперед на регіони, які, на думку агентства, мають найбільші ризики.

Згодом президент України Володимир Зеленський заявив, що попередні результати перевірки очільників територіальних центрів комплектування й соціальної підтримки — «невтішні».

В Офісі генерального прокурора зазначили, що правоохоронці розпочали досудове розслідування щодо територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в 11 областях. За даними слідства, вони організовували ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.