Назви для п'яти супутників Юпітера оберуть на конкурсі у Twitter: взяти участь можна до 15 квітня

Астрономи інституту Карнегі оголосили початок конкурсу на назви для п'яти безіменних супутників Юпітера. Взяти участь у конкурсі можна до 15 квітня.

Користувачі та користувачки Twitter зможуть запропонувати назви для 5 супутників планети: три з них відкрили у 2003, один у 2017 і один у 2018.

Для участі в конкурсі необхідно написати на Twitter-сторінці NameJupiter'sMoons свої пропоновані назви, коротко поясни, чому супутники назвати треба саме так та додати хештег #NameJupitersMoons. І ще одна умова — встигнути до 15 квітня.

Також є правила для назв супутників: усі мають отримати назви на честь коханок або нащадків бога Юпітера (у грецькій міфології — Зевса), назва має охоплювати 16 символів (це може бути кілька слів, але бажано — одне), це слово не має бути образливим у будь-якій мові або культурі, назва не може бути рекламною, назва не повинна повторювати назви інших супутників чи астероїдів, не можна назвати супутники іменами людей, місць чи подій, які відомі в політичній, військовій та релігійній сферах, а також не можна називати іменами живих людей.

Крапками позначені супутники, назви яким оберуть на конкурсі у TwitterІнститут Карнегі

Супутники, які нині хочуть назвати за допомогою конкурсу, є 5 з 12, що відкрили астрономи Інституту Карнегі в липні 2018 року.

Відкриття ще 12 супутників Юпітера збільшило їх кількість до 79 (ідеться саме про відомі супутники планети). Один із супутників уже назвали Валетудо — на честь богині з римської міфології, яка була праонукою Юпітера. Інші супутники лишилися без назв, нині для їхнього позначення використовують стандартні наукові назви типу S/2018 J1, які вказують на рік відкриття та порядковий номер.

20 січня космічний апарат NASA «Юнона» зробив нові знімки двох великих штормів на Юпітері.

У січні 2018 року NASA опублікувало нові кольорові знімки Юпітера, зроблені за допомогою космічного апарату Juno (Юнона).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: NASA опублікувало новий знімок північної півкулі Юпітера