Нерухомість Царьова в Україні на майже пів мільярда гривень арештували
Суд арештував нерухомість колишнього народного депутата Олега Царьова, який причетний до фінансування збройної агресії рф.
Про це повідомили в СБУ та Офісі Генпрокурора.
Йдеться про:
- квартиру в центральній частині Дніпра;
- земельну ділянку на Київщині площею 0,15 га;
- житловий будинок у Ялті площею 180,4 квадратних метрів;
- санаторій «Кірова» та музей «Садиба княгині Барятинської» у Ялті, де зараз живе Царьов.
Загальна вартість арештованої нерухомості «ексрегіонала» становить 460,6 мільйона гривень.
Як зазначають слідчі, блокування активів Царьова дозволить запобігти їх перереєстрації на підставних осіб для уникнення подальшої конфіскації майна.
За даними слідства, після захоплення Криму Царьов переоформив свій кримський санаторій відповідно до законодавства рф. Таким чином він регулярно сплачує гроші з рекреаційного бізнесу до бюджету росії у вигляді «податків».
Крім того, Царьов уклав договір із підрозділом росгвардії на монтаж та обслуговування технічних засобів охорони двох кримських об’єктів. Гроші за такі послуги колишній «регіонал» сплачує безпосередньо на банківські рахунки окупаційного угруповання рф, яке дислокується на тимчасово захопленому півострові.
На підставі зібраних доказів Царьову повідомили про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України — фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України.
Раніше СБУ кваліфікувала його дії за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану.
Більше про Царьова
Він був народним депутатом чотирьох скликань, востаннє обирався від «Партії регіонів» (з 2012 до 2014 року). У травні 2014-го балотувався у президенти, але пізніше зняв свою кандидатуру. Після початку війни в Україні 2014 року підтримав росію та втік із країни.
Царьов неодноразово поширював роспропаганду. У травні 2022 року його заочно засудили до 12 років в’язниці. Справа стосувалася публічних закликів до змін територіальної цілісності України та насильницької зміни конституційного ладу, вчинених з використанням ЗМІ.
Торік у жовтні українські правоохоронці скерували до суду ще один обвинувальний акт проти Царьова. Він разом з іншими фігурантами у лютому 2022 року незаконно перетнув державний кордон України в супроводі російських військових. Підозрювані приїхали до села Катюжанка Вишгородського району Київської області, яке на той час перебувало під окупацією збройних сил рф.
У захопленому селі ексрегіонали та представниця бойовиків активно записували інтерв'ю для російських медіа, у яких називали українську владу «нацистами», маніпулювали інформацією та виправдовували вторгнення.