Німець пошкодив спину, поки йшов до комп'ютера для дистанційної роботи. Суд визнав це виробничою травмою
У Німеччині чоловік упав зі сходів, поки спускався зі своєї спальні до комп'ютера, щоб почати дистанційно працювати. Він пошкодив хребець і зажадав компенсації за «виробничу травму», оскільки фактично йшов на роботу. Його заяву відхилили, але Федеральний соціальний суд Німеччини став на бік постраждалого.
Про це йдеться в заяві суду.
За даними Der Spiegel, інцидент трапився ще у вересні 2018 року. Чоловік із містечка Аахен працював менеджером із продажів. Через специфіку своєї роботи він багато роз'їжджав, а в домашньому офісі виконував адміністративні обов'язки.
Свій домашній офіс чоловік облаштував на поверх нижче від спальні, з якої можна спуститися гвинтовими сходами. Одного разу, повертаючись до комп'ютера для роботи, чоловік упав зі сходів, знепритомнівши. Постраждалого знайшла його дружина.
Пізніше виявилося, що внаслідок падіння чоловік пошкодив хребець. Оскільки інцидент трапився фактично дорогою на роботу, чоловік подав заяву про відшкодування за виробничу травму, але її не задовольнили. Тоді постраждалий вирішив звернутися до суду.
Він заявив, що того дня фактично спустився до комп'ютера, не снідаючи. Пізніше це відіграло значну роль у його справі. Спершу суд Північного Рейну-Вестфалії не задовольнив позов чоловіка, бо переміщення власним будинком не потрапляють під дію страхування.
Але 8 грудня 2021 року Федеральний соціальний суд Німеччини підтримав чоловіка й постановив, що його травма є нещасним випадком на виробництві. Річ у тім, що обов'язкове страхування від нещасних випадків надається лише на «першу» поїздку на роботу.
Оскільки чоловік того дня одразу спускався до робочого столу, суд визнав, що це був робочий маршрут, який працівник здійснював у безпосередніх інтересах працедавця. Так, суд задовольнив позивачу страхові виплати через нещасний випадок на роботі.
До того ж рішення у справі чоловіка є чинним і без останніх змін у законодавстві Німеччини. У липні цього року там набрав чинності закон, за яким страхування від нещасних випадків для працівників розширюється й на тих, хто працює вдома.