Німеччина погодила передачу Україні 18 гаубиць. Але Київ їх отримає не скоро

Уряд Німеччини схвалив запит України на додаткові гаубиці. Втім, виробник зможе виготовити їх для України не раніше за першу половину 2025 року.

Про це пише німецьке видання Welt am Sonntag із посиланням на посла України в Німеччині Андрія Мельника та документи, отримані від компанії-виробника.

Йдеться про 18 гаубиць RCH-155 вартістю 216 мільйонів євро. Україна ще в липні попросила німецький уряд дозволити їхню поставку компанії-виробнику — Krauss-Maffei Wegmann (KMW). Однак до цього часу німецька влада вагалася.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник каже, що ця поставка зробить великий внесок у посилення боєздатності української армії. «Я сподіваюся, що федеральний уряд продовжить послідовно слідувати цьому шляху», — наголосив посол.

Крім гаубиць, Україна отримає запчастини до них та навчання для артилеристів. Утім, перші гаубиці будуть готові не раніше ніж за 30 місяців.

Про RCH-155

Як пояснює «Мілітарний», RCH-155 — це колісна самохідна артилерійська установка, яка може стріляти високоточними снарядами на відстань до 54 кілометрів.

Вона здатна здійснювати до 9 пострілів за хвилину та розганятися до 100 кілометрів за годину. Без заправки RCH-155 може проїхати до 700 кілометрів.

Що передувало?

Канцлер Німеччини Олаф Шольц раніше стверджував, що його країна надає достатньо допомоги Україні, а замість танків може зосередитися на постачанні артилерії та систем протиповітряної оборони. Так він відповів на запитання, чому Берлін досі не надав Києву танків чи бойових літаків. Він пропонує розподіляти між партнерами завдання з допомоги Україні.

Перед цим німецьке видання Welt am Sonntag із посиланням на джерела в українських урядових колах писало, що Олаф Шольц блокує постачання Україні 100 сучасних німецьких танків Leopard 2A7 навіть попри те, що компанія-виробник готова їх виготовити для українців.

Втім, після цього уряд Німеччини офіційно оголосив про постачання Україні ще двох реактивних систем залпового вогню Mars II, а також уперше — про постачання 50 бронемашин Dingo.

Крім того, напередодні міністри оборони Німеччини та Греції узгодили схему обміну технікою, за якою Греція передасть Україні 40 одиниць БМП-1 — першої радянської серійної бойової броньованої гусеничної машини, а натомість отримає від ФРН 40 одиниць німецької БМП Marder.