Німеччина відновить виробництво боєприпасів для Gepard, які передали Україні
Німеччина підписала контракти про відновлення виробництва боєприпасів для зенітних самохідних артилерійських установок Gepard, які передали Україні.
Про це повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, пише Reuters.
Боєприпаси для САУ німецького виробництва також виготовлятиме німецький концерн Rheinmetall. Як зазначається, Берлін місяцями намагався знайти нові боєприпаси для Gepard, які німецькі військові зняли з озброєння у 2010 році.
Пісторіус анонсував, що Німеччина швидко розпочне власне виробництво боєприпасів Gepard. Він зазначив, що це рішення було ухвалено також для того, щоб не бути залежним від Швейцарії. Уряд Швейцарії поки що відмовляється передавати боєприпаси вітчизняного виробництва для Gepard, які постачає Німеччина, посилаючись на нейтральний статус країни.
Про Gepard
FlakPz Gepard — це зенітна самохідна установка, яка призначена для прикриття сухопутних військ та знищення повітряних цілей. На башті, яка може обертатися на 360 градусів, встановлені дві 35-міліметрові гармати, кулемет 7,62 мм MG-3 та два радари: пошуковий і відстежувальний.
Перші артилерійські установки Gepard від Німеччини Україна отримала наприкінці липня 2022 року. Через питання про брак снарядів постачання цих систем в Україну раніше вважалося проблемою.