Німеччина знайшла виробника боєприпасів для САУ Gepard. Тепер ніщо не має завадити передати цю зброю Україні — Spiegel

Уряд Німеччини знайшов виробника боєприпасів для зенітних самохідних артилерійських установок Gepard. Раніше постачання цих систем в Україну вважалося проблемою через нестачу снарядів.

Про це пише Spiegel з посиланням на джерела в уряді.

Так, у Німеччини наразі є трохи менше 60 тисяч 35-мм снарядів для Gepard. Проте у травні Німеччина пообіцяла передати Україні 15 установок у середині липня. До того часу для них підготують персонал. Ще 15 САУ мають передати до кінця літа.

Швейцарія відмовилася постачати снаряди, апелювавши до свого нейтралітету. Проте Spiegel пише, що Німеччина змогла знайти виробника у Норвегії. Вже наступного тижня у Німеччині ці боєприпаси мають випробувати.

Видання пише, що завдяки поставкам цих боєприпасів ніщо не повинно стати на заваді передачі Україні 30 систем Gepard.

Що це за установка?

FlakPz Gepard — це зенітна самохідна установка, яка призначена для прикриття сухопутних військ та знищення повітряних цілей. На башті, яка може обертатися на 360 градусів, встановлені дві 35-міліметрові гармати, кулемет 7,62 мм MG-3 та два радари: пошуковий і відстежувальний.

А скільки Україні дають зброї?

Як наприкінці червня розповів президент США Джо Байден, більш як 50 країн загалом пообіцяли надати або вже надали Україні понад 600 танків, майже 500 артилерійських систем, понад 600 тисяч снарядів для артилерії, майже 140 тисяч протитанкових систем, реактивні системи залпового вогню, протикорабельні системи і системи протиповітряної оборони.

Зокрема, Польща станом на 9 червня вже відправила Україні понад 240 танків та майже 100 одиниць бронетехніки. Водночас від США до середини червня ми отримали 200 бронетранспортерів, 126 гаубиць, 20 гелікоптерів, десятки тисяч протиброньових систем та іншу зброю.

Проте в Україні наголошують, що цього недостатньо. Так, 14 червня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що західні партнери наразі передали Україні близько 10% озброєнь з-поміж тих, які Київ просить надати для створення паритету з армією рф.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов теж наголошує, що західної допомоги для України все ще недостатньо, щоб мати паритет у важкій зброї з росією.