Німецька компанія відновила для України 16 БТР, але уряд Шольца не дозволяє експорт
Німецька компанія Rheimetall Defence відновила для України 16 німецьких бронетранспортерів Marder, але передати їх українцям не може — уряд канцлера Олафа Шольца не дає дозвіл.
Про це компанія повідомила у коментарі ARD.
Так, Rheimetall відновила БТР зі старих запасів німецької армії. Зараз вона працює над ще 14 такими машинами, а в разі необхідності має потужності на відновлення ще 70 бронетранспортерів.
Водночас німецький уряд продовжує відмовлятися постачати Україні бронетехніку західного виробництва, посилаючись на відсутність таких дій з боку інших західних країн. «Ми домовилися з нашими партнерами, що Німеччина не вживатиме таких дій в односторонньому порядку», — сказала міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт.
При цьому у німецькій політиці вже триває дискусія щодо цієї позиції, зокрема чимало політиків закликають до змін. Наприклад, очільниця парламентського комітету з оборони Марі-Агнес Страк-Цимерман заявила, що оскільки Україна продемонструвала свою готовність боротися, тепер має бути підтримка, щоб закріпити її успіх.
Що передувало?
Канцлер Німеччини Олаф Шольц раніше пояснював відмову постачати бронетехніку тим, що його країна надає достатньо допомоги Україні, а замість танків може зосередитися на постачанні артилерії та систем протиповітряної оборони.
Перед цим німецьке видання Welt із посиланням на джерела в українських урядових колах писало, що Олаф Шольц блокує постачання Україні 100 сучасних німецьких танків Leopard 2A7 навіть попри те, що компанія-виробник готова їх виготовити для українців.
За даними видання, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту до Німеччини просив Шольца схвалити постачання Києву цих танків. Однак Шольц так і не взяв на себе зобов'язань щодо схвалення постачання.