Німецький суд дозволив екстрадувати Пучдемона до Іспанії
Вищий суд німецького міста Шлезвіг—Гольштейн дозволив передати колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона Іспанії за розтрату державних коштів і відхилив прохання німецького прокурора, який просив передати Пучдемона за підготовку «заколоту» в країні.
Вищий суд німецького міста Шлезвіг-Гольштейн дозволив передати колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона Іспанії за розтрату державних коштів і відхилив прохання німецького прокурора, який просив передати Пучдемона за підготовку «заколоту» в країні.
Про це повідомляє The Guardian.
Іспанський уряд вимагав, аби Пучдемонта засудили за «заколот» та заворушення в країні, а також розтрату державних коштів для підготовки референдуму за незалежність Каталонії.
Проте німецький суд вирішив обрати для екс-лідера Каталонії найменший рівень відповідальності — лише розтрата державних коштів.
Представниця суду повідомила, що 12 липня суд вирішив передати Пучдемонта через зловживання державними коштами допустимою.
Таким чином, суд відхилив звернення німецького прокурора, який просив прирівняти обвинувачення у «заколоті» до статті німецького кримінального законодавства — державної зради.
1 червня повідомлялось, що німецькі прокурори вимагали екстрадиції колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона до Іспанії.
Сам Пучдемон раніше оголосив, що не претендуватиме на посаду очільника каталонського уряду і запропонував кандидатуру Торри.
25 березня колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона затримали у Німеччині під час перетину кордону з Данією на шляху до Бельгії.
У цей же день у Барселоні сотні людей вийшли на протест проти затримання екс-лідера Каталонії Пучдемона.
Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.
27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.
Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.
/Ольга Кириленко