НКРЕКП компенсувала компанії Ахметова 713 млн грн за постачання електрики на окуповані території
Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг ухвалила рішення, яким компенсувала компанії «ДТЕК Донецькобленерго» постачання електроенергії на непідконтрольні території Донецької та Луганської областей у 2014—2015 роках.
Загальна сума компенсації склала 713,68 мільйона гривень.
Зазначається, що дана постанова НКРЕКП ухвалена на виконання рішення донецького окружного суду у позові компанії Ахметова проти тарифного регулятора. Даний суд розглядав справу з 2015 року і за цей час сума компенсації зросла з 548,41 мільйона гривень до 713,68 мільйона гривень.
«При повторному розгляді НКРЕКП вказала, що згідно з рішенням РНБО від 4 листопада 2014 року, дотації по населенню надаються по обсягах споживання електричної енергії лише на підконтрольній українській владі території. На основі цього рішення Нацкомісія провела нараду, за результатами якої було прийнято протокол про неврахування компенсації втрат постачальникам електроенергії на підконтрольну територію», — повідомляють «Наші гроші».
Після програшу всіх апеляцій у судах, тарифний регулятор ухвалив рішення про виплату компенсації компанії Ахметова.
Наприкінці вересня 2018 року стало відомо, що державна компанія Укренерго виграла суд проти Росії щодо постачання електроенергії на окуповані території.
У 2017 році повідомлялось, що непідконтрольні українській владі частини Донбасу заборгували за постачання електроенергії 3,9 мільярдів гривень.
У липні 2016 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що вважає неприйнятною схему «Роттердам+», а у 2017-му генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що формула становить корупційну загрозу для держави. Президент же наголошував, що формула «Роттердам+» є вимогою Міжнародного валютного фонду.
7 серпня 2017 року НАБУ почало кримінальне провадження через імовірні зловживання Нацкомісію з регулювання тарифів при укладанні «Роттердам+». Очільник НАБУ Артем Ситник заявляв, що справа про запровадження формули «Роттердам+» є пріоритетною для його відомства.