Нобелівську премію з фізіології та медицини вручили за відкриття рецепторів, що відповідають за температуру і дотик
Лауреатами Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини стали Девід Джуліус і Ардем Патапутян. Вчені відкрили рецептори, що відповідають за температуру і дотик.
Про це 4 жовтня повідомив Нобелівський комітет.
Так у Стокгольмі розпочався Нобелівський тиждень. Першими традиційно оголосили лауреатів премії саме з фізіології і медицини.
Девід Джуліус і Ардем Патапутян працюють у США і досліджують рецептори температури і дотику.
«Наша здатність відчувати тепло, холод і дотик необхідна для виживання і лежить в основі нашої взаємодії з навколишнім світом. У повсякденному житті ми не надаємо цим відчуттям значення. Але як збуджуються нервові імпульси, щоб ми могли відчути температуру і тиск? Це питання розв'язали лауреати Нобелівської премії цього року», — йдеться у пресрелізі Комітету.
Зазначається, що відкриття цих вчених дозволило людству зрозуміти, як тепло, холод і механічний вплив можуть подразнювати нервові імпульси, які дозволяють нам сприймати навколишній світ і адаптуватися до нього.
Нагадаємо, у 2020 році лауреатами Нобелівської премії з фізіології і медицини стали Харві Олтер, Майкл Хаутон і Чарльз Райс за відкриття вірусу гепатиту C.
5 жовтня стане відомо, хто отримає Нобелівську премію з фізики, 6 жовтня — з хімії, 7 жовтня — з літератури, а 8 жовтня назвуть лауреата премії миру. 11 жовтня оголосять володаря премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля, заснованої Держбанком Швеції.
Вручення нагород відбудеться 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля. Зазвичай Нобелівських лауреатів особисто вітає король Швеції в Стокгольмі (крім володарів премії миру, яких вшановують в Осло). Однак через пандемію урочистої церемонії і банкету, як і минулого року, не буде. Нагородження відбудеться в онлайні.